YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cankurtaran: Özel Harekat PKK ile savaşmak istemiyor
CHP'li Yasemin Öney Cankurtaran, Özel Harekat ve polislerin Güneydoğu'ya gönülsüz gittiğini söyledi.
Cankurtaran: Özel Harekat PKK ile savaşmak istemiyor
13 Nisan 2016 / 08:30 Güncelleme: 13 Nisan 2016 / 10:06

Türk askerinin Güneydoğu'da uyguladığı savaş taktiklerini İsrail ordusunun Gazzeli müslümanlara uyguladığı yönteme benzeten CHP'li Yasemin Öney Cankurtaran özel harekat ve polislerin Güneydoğu'ya gitmek istemediği ve görev değişikliği istediğini ifade etti.

1000 ÖZEL HAREKATÇININ SAVAŞMAK İSTEMEDİĞİ İÇİN GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ İSTEDİĞİNİ SAVUNDU

Cankurtaran, görev değişikliği için imza verenlerin 1000 kişi olarak açıklandığını dile getirdi. Özel Harekat'ın PKK ile savaşmak istemediğini söyleyen CHP'li vekilin Mehmetçiğin operasyon taktiğini İsrail'e, bölgedeki teröristleri ise Filistinlilere benzetmesi tepki çekmişti.

 

"SURİYE'DEKİ SAVAŞIN KOPYASI YAŞANIYOR"

Cankurtaran, “Suriye'deki iç savaşın bir kopyası resmen Türkiye'de yaşanıyor, hatta daha acısı yaşanıyor. Zira Suriye'de bir adı var. Türkiye'de üstelik Güneydoğuda olanların gizlendiği bambaşka, çok daha derin bir savaş var. Kimin savaşı çıkardığı, merminin, topun nereden geldiği belli olmayan başka bir savaşımız var" dedi.

GÜNEYDOĞU'YU GAZZE'YE BENZETTİ

İsrail’de İbraniceyi ana dili gibi öğrenen Cankurtaran, bunun ilk kez Türkiye'de uygulanacak bir yöntem olmadığını kayderek, Mehmetçiğin operasyon taktiğini İsrail’e, Güneydoğu'yu daki PKK'lıları ise Gazze’ye benzetti.

"MEHMETÇİĞİN YÖNTEMİ İSRAİL İLE AYNI"

"Bu bir televizyon programında da soruldu ve 'Operasyon yapılan binaların tespit edilip uyarı verilerek, içeride kimse kalmasın denilip daha sonra uyarı zaten verilmiştir diye, canlı var veya yok diye vurulma yöntemi İsrail'in Gazze'yi, Filistin'i vurma yöntemidir' dedim.

"GAZZE DE BÖYLE VURULDU"

İsrail'de aynı şekilde Gazze'de bu yöntemle vurdu. Bütün dünya bu modelin İsrail modeli olduğunu bilir. Ben de şunu sordum, 'Çözüm yıkmakla mı olur Güneydoğu'da.' Sorun yıkarak değil, yapılarak, gönül alarak, yıkılan vicdanların ve binaların inşa olmasıyla sağlanacaktır."

 // Mustafa Avcı
Daha dün, chp grup toplantısında konuşan kılıçdaroğlu değilmiydi? Hükümeti,çözüm sürecinde teröre göz yummakla,pkk ile aynı masaya oturmakla suçlayan?...
13 Nisan 2016 18:39
 // bulut
Zalimler için yaşasın cehennem,ey millet,bazı tipler var,öz anne babalarını utandıkları için huzurevlerine yatırıp evde kedi köpek besleyen tiplerdir.(istisnalar hariç)ey büyük allahım,ülkemizi hainlerden,kafir lere ülkesini peşkeş çekenlerden,din düşmanlarından koru yarabbi!!gidin bu ülkeden israilde yaşayın,( yüce Allah şöyle buyurdu;her kimki bir kavme,bir millete özenir ise kıyamet günü onlar ile haşrolunur...
13 Nisan 2016 16:16
dinine düşman olan yaradılışı gereği milletine ve devletine de düşmandır
 // hursit dilaver
kimin sözü bilmiyorum diyene rahmet ve nurlar..BİR İNSAN KENDİ DİNİNE KİN DUYUYOR, NEFRET EDİYORSA,BİLİN Kİ MİLLETİNE,HALKINA VE DEVLETİNE DE DÜŞMANDIR.ölçü bu.. ittihat terakkiden beri böyledir bu.abdullah CEVRETlerle,ziya gökelplerle,(bu ülkede hristiyanlık, müslümanlık ve budizmin eseri olmamalı. yeni ve kısa bir din yazıp millete öğreteceğiz) diyenlerle.. dikkat yahudilik yok bu cümlede..keh..keh..keh..100 yıldan beri bu kavga devam ediyor. sanmayın ki bitecek. kıyamete kadar devam edecek...
13 Nisan 2016 Çarşamba 14:58
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler