YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çankaya Beledilesi ile CHP'li vekil Özpolat arsa i
Çankaya Beledilesi ile CHP'li vekil Özpolat arsa i
Çankaya Beledilesi ile CHP'li vekil Özpolat arsa i
21 Ağustos 2008 / 08:10 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Çankaya Belediyesi ekipleri ile Ahlatlıbel Mahellesi Muhtarı arasında yeşil alan için ayrılan arsa için yaşanan arbede, CHP'li Belediye ile aynı partiden Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özpolat'a ait Özel İlkem Okulları arasındaki protokolü ortaya çıkardı. Özpolat'ın okuluyla Belediye arasında imzalanan protokolle okulun yanındaki 38 bin 800 metrekare arsanın okul tarafından düzenlenmesi öngürülüyor. Ancak okul sözkonusu arsayı kamuya açık yeşil alan olarak düzenlemek yerine tel örgülerle çevirdi, imar yolunu ise demir kapı ile trafiğe kapattı.


YEŞİL ALANA TECAVÜZ TUTANAKTA


Ahlatlıbel Muhtarılığı bu arsanın vatandaşların hizmetine açılması için Çankaya Belediyesi'ne, Çankaya Kaymakamlığı'na, İlçe Jandarma Komutanlığı'na bir dilekçe yazarak “Tecavüzün Önlenmesini” talep etti. Konuyla ilgili soruşturma açan Çankaya Kaymakamlığı, aldığı kararda yapılan girişimin “yeşil alana tecavüz” olduğunu belirterek, “Sözkonusu yeşil alanlara yapılan bu girişimin kamuya kapatılma amacı taşıdığı anlaşılmış olmakla, Atek ve İlkem Koleji'nin 'tecavüz ve müdahalesinin önlenmesi gerekekir” dedi.


ÖZPOLAT MUHTARI SUÇLADI


CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özpolat ise, Ahlatlıbel Mahallesi Muhtarı Nizam Yılmaz'ın kendisiyle ilgili ortaya attığı iddiaların temelinde rant telaşı yattığını ileri sürdü. Özpolat, muhtar Yılmaz'ın bu mahalleyi adeta hafriyat merkezi haline getirdiğini belirterek “Benim okulumun karşısında 150 kamyon hafriyat dökülmüş. Her kamyondan 150 YTL para alıyor. Bu hafriyat karşısında belediye ceza yazınca bana saldırıyor” dedi. Muhtar Yılmaz ise Özbolat'ın yalan söylediğini belirterek “Madem bunları biliyordu da daha önce söylemedi. Tabi onun yaptığı kirli işleri ortaya çıkardık” dedi. YENİŞAFAK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler