YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canikli: Sivilleri hedef almaları teröristlerin bocaladığının işaretidir
Canikli: Sivilleri hedef almaları teröristlerin bocaladığının işaretidir
12 Eylül 2016 16:54
Başbakan Yardımcısı Canikli, "Doğrudan sivilleri hedef alan saldırılara yöneldiler. Bu aynı zamanda terör örgütünün artık iyice bocaladığının işaretleridir." dedi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Van'da terör örgütü PKK mensuplarınca Kurban Bayramı'nın ilk günü gerçekleştirilen ve 46'sı sivil 48 kişinin yaralandığı saldırıya ilişkin, "Doğrudan sivilleri hedef alan, masum, günahsız insanları hedef alan saldırılara yöneldiler.

Bu aynı zamanda terör örgütünün artık iyice bocaladığının, tarumar olmaya başladığının ve bu topraklarda barınamayacağının işaretleridir." dedi.

Canikli, AK Parti Giresun İl Başkanlığındaki bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, tüm Müslümanların Kurban Bayramı'nı tebrik ederek, Allah'tan bayramı, milletin, tüm insanlığın barış içerisinde, huzur içerisinde hayatlarını sürdürmeleri için vesile kılmasını diledi.

"Masum günahsız insanları hedef alan saldırılara yöneldiler"

Canikli, bugün AK Parti Van İl binasına yönelik bir saldırı meydana geldiğini anlatarak, şöyle devam etti:

"Her geçen gün amaçlarına ulaşamayınca saldırıların hem şiddetini artıyorlar hem de ahlaki boyutunu düşürüyorlar. Yani doğrudan sivilleri hedef alan, masum günahsız insanları hedef alan saldırılara yöneldiler. 

Bu aynı zamanda terör örgütünün artık iyice bocaladığının, tarumar olmaya başladığının ve bu topraklarda barınamayacağının işaretleridir, aynı zamanda bunu görüyoruz. Hamdolsun mücadele çok etkili ve kararlı bir şekilde yürütülüyor."

Son üç hafta içerisinde, son bir ay içerisinde 30 yıldan beri girilemeyen yerlere girildiğine işaret eden Canikli, hepsinde terör örgütlerinin darmadağın edildiğini, terör örgütlerinin varlığının oralardan, o bölgelerden ortadan kaldırıldığını söyledi.

Nurettin Canikli, Çukurca ve Tendürek'in bunlardan biri olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Hamdolsun hepsinin üzerine gidiyoruz, çünkü oraları karargah olarak kullanıp bölgelerde vatandaşa baskı yapmak ve bölge üzerindeki ağırlıklarını sürdürmek için bir üs olarak kullanıyorlardı bu yerleri, girilmez denilen yerlerdi. 

Bugün bir tanesinde bayram namazı kıldı güvenlik güçlerimiz, o girilemez denilen yerlerden. 30 yıldan beri girilemez denilen yerlerden bir tanesinde güvenlik güçlerimiz, bilmiyorum fotoğrafı gördünüz mü? 

O fotoğraf gurur tablosudur, o fotoğraf bizim kahramanlarımızın fotoğrafıdır, milletin kendisinin fotoğrafıdır.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler