YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canikli: Kılıçdaroğlu kullanmadığı iki oy pulunu bankta unuttu
Nurettin Canikli Mehmet Toprak'ın sunduğu A Politik programında Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlıkların kaldırılması oylamasında 'Hayır' oyu verdiğini anlattı.
Canikli: Kılıçdaroğlu kullanmadığı iki oy pulunu bankta unuttu
19 Mayıs 2016 / 08:45 Güncelleme: 19 Mayıs 2016 / 09:34

Kanal A'da yayınlanan Mehmet Toprak'ın sunduğu Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Bayram Zilan'ın daimi konuk olduğu 'A Politik' programına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, dokunulmazlık oylarında verilen fireler, CHP'nin HDP'nin yanında yol almasının nedenleri üzerine değerlendirmelerde bulundu.

KILIÇDAROĞLU, ALDIĞI TALİMATLARI YERİNE GETİRİYOR

Kılıçdaroğlu'nun parti başkanı olması karşılığında kendisine verilen talimatları yerine getirdiğini söyleyen Canikli "Kılıçdaroğlu'na genel başkanlık verilmesi durumunda beklenenlerden biri de HDP'yle birlikte hareket etme.

AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan'sız bir ortam oluşturabilmek amacıyla oluşturulan blokta çok ciddi destek vermesi talep edildi CHP'den. Şu anda yapılan odur.

CHP'nin milli hassasiyetleri eleştirilebilir ama bir özelliği vardır. Sayın Baykal'ın ve partini kurumsal yapısının milli konularda hassasiyeti vardı. Şu anda bütün bunlar ortadan kalktı. Taban ile yönetim arasındaki çatlak da bu nedenle oluşuyor. 

Kılıçdaroğlu kendisini genel başkan yapan, o projeyi hayata geçiren kimlerse, -ki bunları gerçekleştirmesini isteyenlerin küresel ölçekteki güçler olduğunu düşünüyorum- muhtemelen Kılıçdaroğlu'na genel başkanlık karşılığında nasıl hareket etmesi, nasıl durması, kiminle birlikte yürümesi gerektiğine dair talimatlar verildi" şeklinde konuştu.

KÜRT VE Şİİ DEVLETİ OLUŞTURULMAK İSTENİYOR

Asıl yapılmak istenenin Kürt ve Şii devleti oluşturulmak olduğunu bunun içinde CHP, PKK ve diğerlerinin kullanıldığını ifade eden Canikli, "Kılıçdaroğlu politikaları kendisi belirlemiyor. Aynen uygulamak zorundaydı ve uyguladı.

HDP'den daha fazla neredeyse CHP bu kanunun geçmemesi için canla başla mücadele etti. Çünkü HDP'nin dokunulmazlıklarının kaldırılmaması için bir görev verildi CHP'ye. CHP'de bu kaldırılırsa karşısına gelecek ciddi sıkıntıyla karşılaşmamak için, kendisini bu göreve getirenlerin karakterleri ve talimatları karşılığında hareket etti.

Amaç bölge yeniden dizayn edilmek isteniyor. Türkiye'yi daha kolay yönetilebilir hale getirmeye çalışıyorlar. Kürt ve Şii devleti oluşturmaya çalışıyorlar. Yeni yapılmaya çalışılan coğrafyanın en belirgin özelliklerinden biri budur. Bunun içinde CHP, PKK, paralel yapı ve diğerleri gibi taşeronları kullanıyorlar" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU KULLANMADIĞI OY PULLARINI BANKTA UNUTTU

Nurettin Canikli, oylama anını şöyle anlattı: 

"Oylama kabininde bir banko var kapalı. Perde çekiliyor kapalı. Milletvekillerine beyaz yeşil ve kırmızı olmak üzere 3 pul veriliyor. Beyaz evet, kırmızı red, yeşil de çekimser oy. Zarfa koyulmayan pulları genelde milletvekilleri bankın üzerine bırakıyor. Yanınıza da alabilirsiniz size kalmış bir durum. Hepimiz ordayız. Mesafe çok yakın birkaç adım kadar. O arada bir boşluk oldu. Oylamalar bitti, o boşluk sırasında meclisteki personel bankın üzerindeki kullanılmayan pulları temizlediler .

Sonra Kılıçdaroğlu ve arkadaşı geldi, biz de öyle gelen geçeni izliyoruz. Kılıçdaroğlu girdi, perdeyi çekti oyunu kullandı ve çıktı. Bir baktık. Bankın üzerinde bır yeşil bir de beyaz pul var. Oyunu redden yana kullanmış. Büyük ihtimalle o anda pulları yanına almayı veya atmayı düşünemedi.

Vahim olan şudur. Ana muhalefet partisinin genel başkanı dokunulmazlıkların kaldırılmasına destek vereceğini söylüyor ve gidip 'Hayır' oyu veriyor. Böyle bir genel başkanın Türkiye'ye siyasete herhangi bir faydası olabilir mi?" 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

 

 // Oguz
Icimiz kan agliyor hergün sehit haberi duymaktan, iki yüzlü carkci Kemal Rabbim gahhar sifatiyla muamele etsin Size , allahin laneti üzerinize olsun. AMIN.......
19 Mayıs 2016 17:52
YALAN DOLAN SİYASETCİSİ KEMAL
 // KASTAMONULU
BU ŞAHSA NASIL GÜNENİLECEK....
19 Mayıs 2016 Perşembe 14:41
ne oldugu bellı
 // HAMIDO SEVDALISI RUZGAR İBO
kemel sadece kursude bagırıyo.kaldıralım dıye dokunulmazlıkları.bak ıste nıyetlerını herkes goruyo.chp tabanına seslenıyorum.tepkınızı gosterın kemala acık ve net teroru desteklıyo.ulkeyı bolme pesınde .boyle bır genel baskan olurmu.ya..chp gıbı cıddı bır partı nasıl bunları genelbaskan yapar anlamıyorum.benım ataturkumun partsını ne hale getırdıler....
19 Mayıs 2016 Perşembe 10:22
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler