YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canikli: 27 bin 715 öğretmen meslekten ihraç edildi
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Bugüne kadar 27 bin 715 öğretmen meslekten ihraç edilmiştir. Bugün itibariyle 9 bin 464 öğretmen açığa alınmıştır. 455 öğretmen şu ana kadar göreve iade edildi" açıklamasında bulundu.
Canikli: 27 bin 715 öğretmen meslekten ihraç edildi
19 Eylül 2016 / 18:21 Güncelleme: 19 Eylül 2016 / 19:21

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu. Canikli, bugüne kadar 27 bin 715 öğretmenin meslekten ihraç edildiğini ifade etti.

İşte Canikli'nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

27 BİN 715 ÖĞRETMEN MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİ

Terörle mücadele çerçevesinde terör örgütleriyle ilgili bağlantılı olduğu değerlendirilen diğer kamu görevlileri ile birlikte öğretmenlerde de gerekli işlemler gerçekleştirildi.

Bugüne kadar 27 bin 715 öğretmen meslekten ihraç edilmiştir. Bugün itibariyle 9 bin 464 öğretmen açığa alınmıştır. 455 öğretmen şu ana kadar göreve iade edildi.

ALMANLARIN İNCİRLİK ÜSÜ'NÜ ZİYARETİ

Başbakan Yardımcısı Canikli, Dışişleri Bakanlığınca gerekli izinlerin verildiğini, Alman parlamenterlerin İncirlik Üssü'nü ziyaretinin önünde herhangi bir engelin kalmadığını bildirdi.

OHAL UZAYACAK MI?

Bu konuyla (Olağanüstü hal kararının uzatılması) ilgili aldığımız bir karar yok şu anda. Yani uzatılması ya da uzatılmaması noktasında aldığımız herhangi bir karar yok. Önümüzdeki günlerde oturup konuşacağız ve bu kararı vereceğiz. Yani olağanüstü hal uzatılacak mı, uzatılmayacak mı kararını vereceğiz.

BAYRAMDA TRAFİK KAZALARI

9 günde 3 bin 129 kazada, 103 kişi hayatını kaybetti. Geçen yıla göre kaza sayısında yüzde 6'lık azalma var.

KAMUDA TASARRUF TEDBİRLERİ

Kamuda maalesef bir tasarruf alışkanlığı olduğunu söylemek güç. Bütçe, tasarrufu değil harcamaları teşvik eder nitelikte. Kamuda reforma ihtiyaç olduğu kararına varıldı. Kamunun ekonomideki payı küçültülecek.

ŞORT GİYEN HEMŞİREYE SALDIRI HADİSESİ

Çok vahim bir hadise. En kararlı şekilde üzerine gidilmesi gerekiyor. Buna benzer hadiselerde tutuklamayı zorunlu hale getirilcek Adalet Bakanlığımız tarfından bir çalışma yapılıyor. Fiziksel saldırıya otomatik tutuklama için çalışılıyor.

 

 

KAMERLARA POZ VERMEYİ GÖRDÜ
 // //
CEZA EVLERİ CEZA EVİ DEGİL İSTİRAHAT HANE MÜBAREK ADAM SANKİ TATİLE GİDER GİBİ GİRİP ÇIKIYOR...
19 Eylül 2016 Pazartesi 20:27
SEMTTE VAR
 // **
ADAM SUÇSUZ KARDEŞİNİ ÖLDÜRDÜ 5 SENE YATTI ÇIKTI , ALİKIRAN BAŞKESEN OLDU ÇIKTI SEMTTE KİMSEDE BULAŞMIYOR SESİNİ ÇIKARTMIYOR YAPTIGI YANINA KAR DELİNUMARASI İLE ADAM ALAYINA GİDER YAPIYOR MİLLET İLLALAH DEDİ KARDEŞİM ÇIKARTI ŞU KANUNLARI HAPSE GİREN GERÇEK SUÇLULARIN İÇERDE RAHATI OLMASIN AVRUPADAKİ AMERİKADAKİ GİBİ CEZA EVLERİ OLSUN BİZDEKİ GİBİ CEZA EVLERİ YOL GEÇEN HANI OLMASIN.!!!!...
19 Eylül 2016 Pazartesi 20:26
 // Hamza
Amma uzatıldı bu saldırı. Cana kasdeden hainlerin saldırıları unutuldu...
19 Eylül 2016 19:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler