YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Can Dündar neden tutuklandı? MİT tırları soruşturması
Can Dündar neden tutuklandı? MİT tırları soruşturması
27 Kasım 2015 07:14
MİT tırlarına ait olduğu belirtilen fotoğrafların yayınlandığı gerekçesiyle başlatılan soruşturma çerçevesinde ifadeye çağırılan Cumhuriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Cumhuriyet gazetesinde Can Dündar imzasıyla manşetten MİT tırlarına ait olduğu fotoğraflarla verilen "İşte Erdoğan'ın yok dediği silahlar" başlıklı haberle ilgili Terörle Mücadele Kanunu çerçevesinde soruşturma başlatmıştı.

CAN DÜNDAR İFADE İÇİN ADLİYEDE

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İrfan Fidan tarafından bugün ifade vermek üzere İstanbul Adliyesi'ne çağırılan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün sorgu işlemleri tamamlandı. İfade işlemleri yaklaşık 3 saat sürdü. Can Dündar ve Erdem Gül tutuklama talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

CAN DÜNDAR'A TUTUKLAMA TALEBİ

Can Dündar ve Erdem Gül, "Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme", "Siyasi ve askeri casusluk", "Gizli kalması gereken bilgileri açıklama",

"Terör örgütünün propagandasını yapmak" ile suçlandı.

Şüphelilerin sorguları İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği'nce gerçekleştirdi. Mahkeme iki şüpheliyi teröre yardım, casusluk ve devletin gizli bilgilerini ele geçirip yayınlama suçundan tutukladı.

SORUŞTURMANIN GEÇMİŞİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhuriyet gazetesinde, 29 Mayıs'ta MİT'e ait yardım tırlarıyla ilgili yayımlanan fotoğraflı haber üzerine, re'sen "Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme, siyasi ve askeri casusluk, gizli kalması gereken bilgileri açıklama, terör örgütünün propagandasını yapma" suçlarından, Dündar ve Gül hakkında soruşturma başlattı.

CAN DÜNDAR KİRLİ SİYASETİ İTİRAF ETTİ

Başsavcılığın talebi üzerine nöbetçi İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği, internet sitelerindeki söz konusu yayınların içeriklerinin engellenmesine karar verdi.

besleme basın
 // ali al
Sözcü ve Cumhuriyet gibi gazeteleri besleyen Doğan gurubudur. Doğun gurubu da Ab ve İsrail beslemesidir. Doğan gurubu bu arada kayyuma devredilmelidir. Ayrıca Zaman gazetesini acilen kapatın gitsin. İçerideki sineklerle uğraşmanın anlamı yok. Ülkem çok büyük tehdit altındadır. Haçlı ordusu dört koldan saldırıyor. Bu doğan gurubunu da iyi kullanıyor...Lütfen yönetnler bu işi hiç uzatmadan halletmelidir. Dünyanın hiç bir yerinde böyle basın olamaz......
27 Kasım 2015 Cuma 10:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler