YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Camilerde Atatürk anılmaz oldu"
"Camilerde Atatürk anılmaz oldu"
05 Kasım 2014 12:33
CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, 10 Kasım Pazartesi günü İstanbul'daki Yeni Cami'de mevlid okutacağını belirterek, "5-6 yıldır Atatürk camilerde anılmaz oldu. Atatürk, 76 milyonun ortak manevi değeridir" dedi.

Özkes, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bu yıl Çaldıran Savaşı'nın 500. yılı olduğunu anımsatarak, Alevi-Sünni kardeşliği çağrısında bulundu.

Ermenek'teki kömür madeninde mahsur kalan 18 işçiye hala ulaşılamadığını ifade eden Özkes, "Türkiye'deki işçi ölümlerinin arkasında iktidarın doymak bilmeyen fıtratı olduğu bir gerçektir" dedi.

CHP'lilerin 10 Kasımlarda ve 18 Mart Şehitleri Anma günlerinde Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için mevlid okuttuğunu anlatan Özkes, kendisinin geçen yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul'daki Yeni Cami'de 10 Kasım Pazartesi günü Atatürk için mevlid okutacağını belirtti.

Özkes, İstanbulluları ve tüm halkı mevlide davet ederek, "Son 5-6 yıldır Atatürk camilerde anılmaz oldu. Atatürk 76 milyonun ortak manevi değeridir. Camilerimizde ibadetlerimizi yapabiliyorsak bunu önce Allah'a, sonra Atatürk'e borçluyuz" diye konuştu.

İhsan Özkes, bir televizyon kanalında yayınlanan "Kertenkele" dizisini de eleştirerek, "Peygamber mesleği olan imamlık rolüyle sürüngen yaratık olan kertenkele ismi asla yakışmıyor. Hırsızlık ve yolsuzluğun imam rolüyle işlenmesi kesinlikle kabul edilemez" dedi. Bazı din görevlilerinden aldığı şikayet üzerine diziyi izlediğini anlatan Özkes, RTÜK'ün diziyi yayından kaldırmasını istedi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Özkes, HDP'nin kapatılacağına ilişkin iddiaların hatırlatılması üzerine, hiçbir partinin kapatılmasını doğru bulmadıklarını söyledi. Parti kapatma devrinin sona ermesi gerektiğini dile getiren Özkes, "Özellikle yaşadığımız tecrübeler göstermiştir ki partiler kapatılmakla fikirler kapatılamıyor" diye konuştu.

Özkes, Cumhurbaşkanlığı'ndan sonra Başbakanlığın da bazı basın kuruluşlarına akreditasyon uygulamasını nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine, "Basın ne kadar özgür olursa, ülkenin özgürlüğü de o oranda değerlendirilir. Basında birilerini öne çıkarıp birilerine kapıları kapatmak doğru değil. Kendine güveni olmayan, abdestinden kuşkusu olanların bu gibi şeylere tevessül etmeleri doğru değil" dedi.

12:48
 // M Sami
Mustafa kAmal bu ulkede kendi menfaatleri ve $er guclerin istegi ile yuzlerce islam alimini oldurdu ve insanlarin dini ile alay edercesine egitimde, giyim kusam ve yasam tarzinda zorlamalara gitti! onun vasiyeti ile milsiz $ef dini ve din ogrenmeyi yasakladi! Camilerde kAmal anilmasi demek, Caminin ruhuna ihanettir, demekki iyi yoldayiz. Londra...
05 Kasım 2014 12:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler