YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Camiamız, gücünü..."
"Camiamız, gücünü..."
20 Kasım 2013 12:58
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "MHP saflarında Çerkez, Kürt, Gürcü, Boşnak, Arap kökenli yüz binlerce gönüldaşımız ve kardeşimiz bulunmakta, camiamız, gücünü her kökenden Türk'ün oluşturduğu sağlam birliktelikten almaktadır" dedi.

Yalçın, yazılı açıklamasında, AK Parti Ankara Milletvekili ve Başbakan Başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ın dün katıldığı bir televizyon programında partilerini hedef alan açıklamalarda bulunduğunu ileri sürdü.

"MHP mensupları kimsenin soyuyla sopuyla uğraşmaz" ifadesini kullanan Yalçın, "Eğer MHP Türklüğü ırk, soy gibi kavramlar üzerinden değerlendirse ve başkalarını da aynı mefhumlar vasıtasıyla suçlamaya tenezzül etseydi, her şeyden önce kendi değerlerine ve inançlarına ters düşmüş olurdu. MHP saflarında Çerkez, Kürt, Gürcü, Boşnak, Arap kökenli yüzbinlerce gönüldaşımız ve kardeşimiz bulunmakta; camiamız, gücünü her kökenden Türk'ün oluşturduğu sağlam birliktelikten almaktadır" görüşüne yer verdi.

 

AA

21:31
 // TEKLİF
İyi, hoş, güzel de; samimiyseniz, gelin bir kere de, kürt, türk, gürcü, arap gibi insanlar topluluğuna kürt diyelim. Yemedi mi? Bizim tek bir ortak değerimiz ve direğimiz var, o da İSLAM'dır. Gerisi şeytan yolu....
20 Kasım 2013 21:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler