YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çağlayan'dan 5 çocuk önerisi
Çağlayan'dan 5 çocuk önerisi
08 Şubat 2014 23:34
Eski Ekonomi Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan, AK Parti Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Çoban'ın nikah şahitliğini yaptı.

Alyans Düğün Salonu'nda gerçekleşen Abdulkadir Çoban ile Esma Arga'nın düğününe Zafer Çağlayan'ın yanı sıra, AK Parti Mersin milletvekilleri Ahmet Tevfik Uzun ile Nebi Bozkurt, AK Parti İl Başkanı Mekin Merter Salt, AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever, Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer ile çok sayıda davetli katıldı.

Semazen gösterilerinin yapıldığı nikah töreninde ilahiler okundu. Düğünde Çoban ve Arga'nın nikah şahitliğini eski Ekonomi Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan, AK Parti İl Başkanı Mekin Merter Salt ve AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever yaptı.

5 çocuk önerisi

Nikahta genç çifte mutluluklar dileyen Zafer Çağlayan, "Bu nikahta olmak bizler için büyük bir gurur ve büyük bir şereftir. Allah tamamına erdirsin. Allah hayırlı, uğurlu, sağlıklı bir ömür nasip etsin. Sizlerden beklentimiz, sizlerden isteğimiz ülkemizin en fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bu günlerde, ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlere karşı bir cevap olması sebebiyle ülkesine, milletine, imanına ve inancına bağlı evlatları ülkemize vermenizdir.

Biliyorsunuz Sayın Başbakanımız eskiden en az 3 diyordu. Ama şimdi gördüm ki ülkemizin birbirine bağlı, birbirinden kıymetli ülkemiz için canla ve başla çalışacak daha genç bir nüfusa ihtiyaç var. Bende bundan dolayı inşallah bize 5 hayırlı evlat vermeleri temennisiyle genç çiftlerimizi tebrik ediyorum" dedi.Konuşmaların ardından Çağlayan, nikah defterini gelin Esma Arga'ya verdi. Çağlayan, genç çifte düğün takısı olarak bir cumhuriyet altını taktı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler