YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çağlayan Mersin'e aday mı?
Çağlayan Mersin'e aday mı?
16 Kasım 2012 17:39
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olup olmayacağını açıkladı.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, ''Ben belediye başkanlığı adaylığını bugüne kadar hiç düşünmedim. Mersin ile ilgili de belediye başkanlığı adaylığını hiç düşünmüyorum. Öyle bir düşüncem yok'' dedi.

Çağlayan, alışveriş merkezinin açılışının ardından bir gazetecinin önümüzdeki dönemde Mersi'nden belediye başkan adayı olup olmayacağı yönündeki sorusu üzerine, şu anda Mersin milletvekili ve Ekonomi Bakanı olduğunu söyledi.

Bakan olarak yapacağı çok işinin olduğunu belirten Çağlayan, şunları kaydetti:

''2023 için 500 milyar dolar ihracat hedefimiz var. Ama bu demek değil ki 2023'e kadar bakanlık görevinde kalacağım. Tabii ki bu, Sayın Başbakan'ın takdirine bağlı. Ama ben daha önce de Ankara Sanayi Odası Başkanı iken, Sanayi ve Ticaret Bakanı iken, Ankara milletvekiliyken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı da benim için söylenmişti. Ben belediye başkanlığı adaylığını bugüne kadar hiç düşünmedim. Mersin ile ilgili de belediye başkanlığı adaylığını hiç düşünmüyorum. Öyle bir düşüncem yok. İnşallah biz Mersin'de büyükşehir belediye başkanlığını kesinlikle alacağız diye düşünüyorum. İyi bir belediye başkanı adayı çıkaracağız.'' aa

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler