YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyükataman'dan Başbakan'a sert eleştiri
Büyükataman'dan Başbakan'a sert eleştiri
15 Şubat 2013 15:45
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ''BDP'ye, 'MHP'ye benzeme' diyen Başbakana milletin, 'asıl sen BDP'ye benzeme' deme vakti gelmiştir'' ifadesini kullandı.

 

Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda, ''BDP iradeli bir şekilde kendine yol seçmelidir. MHP gibi devam ederse cesur davranmazsa süreç tıkanır'' dediğini anımsattı.
 
Başbakan Erdoğan'ın, ''BDP'yi MHP'ye benzememesi konusunda uyarmaya tenezzül edecek kadar akıl sağlığını kaybettiğini'' ileri süren Büyükataman, MHP'nin hakkın ve hakikatin, vatan ve millet menfaatinin pazarlıksız, tavizsiz savunucusu olmaya devam edeceğini belirtti.
 
''Milletin menfaati şereftir ve şereften taviz olmaz'' diyen Büyükataman, şunları kaydetti:
 
''Başbakan tüccarlık günlerinden kalma alışkanlığını vatan ve millet üzerinde tasarruflarla sürdürmek istiyor ancak Türkiye ve Türklük onun 'çikolata dükkanı' değildir, pazarlığını yapmaktan çekinmediği şey bir büyük milletin hür ve müreffeh yaşama mücadelesidir. BDP'ye, 'MHP'ye benzeme' diyen Başbakan'a milletin, 'asıl sen BDP'ye benzeme' deme vakti gelmiştir. Görülmektedir ki Başbakanın son icraatlarından hiç kime bölücübaşı kadar memnun olmamaktadır.''
 
 
AA
 
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler