YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Büyük bir tezgahın içindeyiz"
"Büyük bir tezgahın içindeyiz"
24 Eylül 2013 17:01
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş-Galatasaray derbisinde yaşananlara ilişkin, “Amaç Çarşı grubunu sindirmek. Derbide yaşananlar tezgahlardan bir tanesidir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekonomi muhabirleriyle düzenlenen kahvaltıda biraraya geldi.

Ekonomi Muhabirleri Derneği’nde gerçekleşen toplantıda Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını da cevapladı. Bir gazetecinin “Beşiktaş-Galatasaray derbi ile ilgili olarak genel bir değerlendirme yapar mısınız? İçişleri Bakanlığı da bir açıklama yaptı, güvenlik önlemlerinin yetersizliği de söz konusu” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, şu cevabı verdi:

“Güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğunu herkes kabul ediyor. Derbi öncesi twitlere bakıldığı zaman zaten görülüyor. Oraya olay çıkarmak için gidiyorlar. Binlerce kişi içeriye biletsiz giriyor, polis gerekli önlemleri almıyor. Bütün bunlar bilinçli yapılıyor. Amaç, Çarşı grubunu sindirmek. Hükümet terörden medet umar hale geldi. Büyük bir tezgahın içerisindeyiz. Derbi de bu tezgahlardan bir tanesidir.”

Polis evine yönelik roketli saldırı konusunda CHP’nin eleştirilmesine de değinen Kılıçdaroğlu, “Roketli saldırıda kimse ölmedi. Bakan onlar bizim takibimizdeydi diyor. Senin takibindeyse niye yakalamadın? Bu saldırıya medya geniş geniş yer verdi. AK Parti’nin  istediği de buydu zaten. Malatya’da konuşan Recep Tayyip Erdoğan, CHP’yi saldırıyla bir kefeye koydu. Hitler döneminde Parlamento yangını neyse Ankara’da da o yaşanmıştır. Keşiş Piyeri’nin Haçlı Seferleri’nde üstlendiği rolü Türkiye’de Recep Tayyip Erdoğan üstlenmiştir. Türkiye’nin Keşiş Piyeri’dir" şeklinde konuştu.

30 Eylül 2013 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak olan Demokratikleşme Paketi’ne yönelik sorulan sorulara ise Kılıçdaroğlu, paketin içeriğiyle ilgili bilgisi olmadığını söyledi.

Diğer gazetecinin, “Tunceli’nin adının Dersim olarak değiştirilmesini nasıl değerlendirirsiniz” sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Tunceli ve Dersim arasında şöyle bir fark var. İkisi coğrafyada farklı alanlarda. Tunceli’nin adı Dersim olabilir. Bölge halkı da isterse bizim için bir farkı yok. Ama bölgede bu değişiklik referandum yapılarak olsun” şeklinde konuştu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler