YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bütün yasakları biz kaldıracağız"
"Bütün yasakları biz kaldıracağız"
13 Mayıs 2011 17:12
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, seçim çalışmaları için Ümraniye'deydi. Çarpık düzene son vereceklerini yineleyen Kamalak, "Yasakları kaldırmak Milli Görüş'ün işidir. İktidara geldiğimizde bütün yasakları kaldıracağız"dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''Biz iktidara geldiğimiz zaman, bu milletin manevi değerleri önüne konulan bütün yasakları kaldıracağız. Bu taahhüdümüzdür bizim'' dedi.

Kamalak, seçim çalışmaları kapsamında Ümraniye'de Alemdağ Caddesi'nde ''sevgi yürüyüşü'' yaptı ve vatandaşlara karanfil dağıttı.

Ümraniye Meydanı'nda halka hitap eden Kamalak, 12 Haziran seçimlerinin sadece Türkiye Büyük Millet Meclisine 550 milletvekili gönderme seçimi değil, Türkiye için yönünü belirleme seçimleri olacağını söyledi.

Mustafa Kamalak, 52 yıldan bu yana Türkiye'yi AB'nin kapısında beklettiklerini ifade ederek, ''Nedir bu AB  İstanbul'u işgal edenlerin kurduğu kurumun adıdır. Çanakkale'de resmi kayıtlara göre, 250 bin, gayri resmi kayıtlara göre 400 bin şehidimizi katledenlerin kurduğu birliktir. İngilizin, Fransızın kurduğu birlik değil mi '' dedi.

12 Haziran seçimlerinin öneminin burada ortaya çıktığını dile getiren Kamalak, ''Onlar sizin dedelerinizdi. Onların alfabelerini okuyabiliyor musunuz  Mezar taşlarını okuyabiliyor musunuz  Ama onları şehit eden katillerin ana dillerini, İngilizceyi, Fransızcayı mecburi ders olarak okutuyorsunuz'' diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, bu çarpık düzene son vereceklerini taahhüt ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

''12 yaşını bitirmemiş olan evlatlarınız, Kur'an kurslarına yasak olduğu için gidemiyor ama o yavrularınızı İncil kursuna gönderebilirsiniz, yasak değil. Tevrat kursuna gönderebilirsiniz, dans kurslarına, bale kurslarına gönderebilirsiniz, yasak değil. Yasak olan nedir  Sadece Kur'an kursudur. Elinizi vicdanınıza koyarak düşünün. Ben buradan Başbakan'a da, Cumhurbaşkanı'na da, vicdanı olan herkese sesleniyorum; siz dünyada bir milletin, kendi milletinin kutsal kitabını çocukları için, torunları için yasaklayan Türkiye'den başka bir ülke, bir millet gördünüz mü ''

12 Haziran seçimlerinin bu yasakları kaldırmak için çok önemli bir imkan verdiğini belirten Kamalak, ''Biz iktidara geldiğimiz zaman, bu milletin manevi değerleri önüne konulan bütün yasakları kaldıracağız. Bu taahhüdümüzdür bizim. Bu iş milli görüşün işidir, Saadet Partisinin işidir'' dedi.

Mustafa Kamalak, ''Hangi parti mensubu olursanız olun, yaşanabilir bir Türkiye için bu sefer 'Saadet' diyelim. Başörtüsünün kaldırılması, Kur'an kursu yasağının kaldırılması, Osmanlıcanın eğitimin her aşamasında olması ve yeniden büyük Türkiye'yi kurmak için 'Saadet' diyelim. İslam birliği sizin sayenizde kurulacaktır'' diye konuştu.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler