YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Burkay'dan PKK provokasyonuna sert tepki: Defolun alçaklar...
HAKPAR tarafından İsviçre'nin Basel şehrinde düzenlenen bir etkinlikte PKK'lıların provokatif söylemlerine tepki gösteren ünlü şair Kemal Burkay, “Defolun alçaklar, defolun! Alçak herifler, haydi!" dedi.
Burkay'dan PKK provokasyonuna sert tepki: Defolun alçaklar...
22 Şubat 2016 / 14:55 Güncelleme: 22 Şubat 2016 / 16:00

HAKPAR'ın İsviçre'nin Basel şehrinde düzenlediği etkinlik, bir grup PKK’lının provokasyonuna sahne oldu.

Kemal Burkay'dan PKK'ya sert tepki

Programa konuşmacı olarak davet edilen Kürt siyasetçi ve şair Kemal Burkay, yapılan provokasyona sert bir şekilde tepki gösterdi. 

Yaklaşık 70 kişinin hazır bulunduğu salonda katılımcılara Kürtçe hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Burkay, salonda bulunan 6-7 kişilik PKK'lı grubun Öcalan lehine slogan atması üzerine konuşmasına ara vermek zorunda kaldı.

Kemal Kurmay: Defolun alçaklar, defolun!

PKK'lıların slogan atmaya devam etmesi üzerine sert tepki gösteren Kemal Burkay, “Defolun lan alçaklar, defolun! Alçak herifler, haydi! 

Serokunuz da siz de köpekler! Bunları buraya bırakmanız büyük hataydı. Kontrol yok muydu kapıda? Bunları tanımıyor muydunuz? Bu çok büyük bir tedbirsizlik” diyerek tepkisini dile getirdi.

 // Rasim DUMAN
Bu, guzel bir ornek. Bizim Kurtler'in onde gelen siyasetcileri, is adamlari, sanatcilari, akademisyenleri...hasili, taninmis simalar, HDP-PKK cizgisine karsi cesur ve asil cikislar yapmali ve metanetle de tavirlarini muhafaza etmeliler. Turk kardeslerimiz nezdinde epeyce "yipranan" itibarimizi da yeniden tazelememizin yolu budur....
22 Şubat 2016 20:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler