YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Burhan Kuzu: 'Çatıcıların çabaları beyhude’
Burhan Kuzu: 'Çatıcıların çabaları beyhude’
03 Temmuz 2014 19:00
Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlıktan istifa etmesi için YSK’ya başvuru yapmasını değerlendirerek, CHP’nin çabalarının boşuna olduğunu söyledi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın, Yüksek Seçim Kurulu’na cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlıktan istifa etmesi gerektiğine dair dilekçe sunması üzerine yaptığı açıklamada, "CHP, Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayı olması sebebiyle istifa etmesi gerektiğini ve bu konuda YSK’nın karar vermesini istiyorlar. Kanun çok açık.

Cumhurbaşkanlığı kanununun 11. madesinde kimlerin istifa edeceği net olarak yazılmış. Dolayısıyla YSK’nın yapacak hiç bir şeyi yok. Bu talebi reddecektir. Yüzde yüz reddecektir. Başvuruları boş yere. Hedefleri suyu bulandırmak. Başbakan genel seçimlerde istifa mı ediyor.

Bakanlar, milletvekilleri istifa mı ediyor. Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığına aday oldu, kendisi istifa mı etti? Ahmet Necdet Sezer Anayasa Mahkemesi başkanlığından istifa mı etti? O zaman bunlar Sezer’in istifa etmemesini savunuyorlardı. Çatıcıların çabaları beyhude" diye konuştu.

 

İHA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler