YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bunun nedeni çarpık yapılaşma
2 gündür toplamda 23 kişiyi kaybettiğimiz sel felaketinin nedeninin Deniz Baykal, çarpık yapılaşma olduğunu söyledi
Bunun nedeni çarpık yapılaşma
09 Eylül 2009 / 11:52 Güncelleme: 09 Eylül 2009 / 12:01

Türkiye 2 gündür felaketlerle boğuşuyor... Bir yandan terör bir yandan sel  can almaya devam ediyor... Son iki günde selden 23, terörden ise 7 kişiyi kaybettik...

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal son yaşananları değerlendirdi ve Güneydoğu'dan 7 şehit haberinin gelmesini ve Marmara Bölgesi'nde yaşanan sel felaketini üzüntüyle karşıladıklarını söyledi.

Hükümetten demokratik açılım çalışmalarını sona erdirmesini söyleyen Baykal, gelen şehit haberlerinin bunu gerektirdiğini açıkladı. Baykal, İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi'nde yaşanan sel felaketini ise çarpık yapılaşmaya bağladı.

9 Eylül'ün CHP'nin kuruluş yıldönümü nedeniyle genel merkez binasında il başkanlarına seslenen Baykal, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İktidarın demokratik açılım sürecinde bayramdan sonra muhalefet partileriyle görüşeceği şeklindeki haberler hakkında Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın randevu talebini reddetmekten üzüntü duyacağını belirterek, ancak şu ana kadar ne Başbakanlık'tan nede Ak Parti'den böyle bir görüşme talebinin kendilerine ulaşmadığını bildirdi.
Baykal ayrıca bayramdan sonra TBMM'de demokratik açılım sürecinin kapalı oturumda değerlendirilmesine de karşı çıkarak, ''Kime karşı kapalı oturum yapıyoruz. Kimden neyi saklıyoruz'' ifadesinde bulundu.
Güneydoğu'dan 7 şehit haberi gelmesi hakkında ise Baykal, hükümetin eli silah tutanlarla müzakere ettiğini bu son gelen 7 şehit haberinin ardından bu sürecin bir an evvel sona erdirilmesi gerektiğini bildirdi. Baykal, İstanbul merkezli Marmara Bölgesi'nde yaşanan sel felaketini ise çarpık yapılaşmaya bağladı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler