YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bunu yapmazsak suç işleriz"
CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu Manisa'da katıldığı bir panelde"AK Parti ne derse, bu ülkede tam tersi olur"dedi.
"Bunu yapmazsak suç işleriz"
02 Mayıs 2010 / 11:21 Güncelleme: 02 Mayıs 2010 / 11:25

CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu, ''Demokratik yollarla hukuk sistemi içinde anayasaya aykırı ne varsa bunu Anayasa Mahkemesine götüreceğiz. Zaten başvurmasak biz suç işlemiş oluruz. Çünkü biz mecliste milletvekili olmadan önce ant içiyoruz'' dedi.

CHP Saruhanlı İlçe Başkanlığının davetlisi olarak Manisa'nın Saruhanlı ilçesine gelen Kılıçdaroğlu, Belediye Kültür Merkezinde ''Türkiye'nin Gerçek Gündemi'' konulu bir konuşma yaptı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2002 yılında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile birlikte bir televizyon programına katıldıklarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

''Televizyonda her iki genel başkan da söz verdi. Kim iktidar olursa milletvekili dokunulmazlığını kaldıracaktı. Aradan 8 yıl geçti ses yok. 1 Ekim 2002 Tayyip bey Amasya mitinginde şöyle diyor, 'Dokunulmazlık zırhına aday olmayan tek lider benim'. Çok güzel. Başbakan 20 Ekim 2002'de Mersin'de de halka şöyle sesleniyor, 'Kürsü dokunulmazlığının dışında diğer dokunulmazlıkların kaldırılmasından yanayız'. 24 Kasım 2002'de Başbakan şöyle diyor, 'Bu konuyu ilk birinci yılda düşünmüyoruz'. Başbakan 'ilk yıl düşünmüyoruz' dediği dokunulmazlığı 8 yıl oldu hala düşünmüyor.

Halkına yalan söyleyen bir siyasi lider, çağdaş, demokrat, eğitimli bir toplumda yeniden Başbakan olabilir mi? Elbette olamaz. Peki bizde nasıl oluyor? Ak Parti ne derse, bu ülkede tam tersi oluyor. Efendim, 'toplum örgütlü olacak', bilin ki sendikaların canını okuyacaklar. Efendim, 'demokrasi istiyoruz', bilin ki aydınları hapishaneye gönderecekler. Efendim bu ülkede gelir dağılımını dengeleyeceğiz, bilin ki gelir dağılımı bozulacak. Ne derlerse hep tersini yapıyorlar.''
 Halkın çıkarlarına uyan her şeyi savunacaklarını, halkın çıkarlarına aykırı olan her şeye de karşı çıkacaklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Bizim iktidar gibi gücümüz yok. Baskı kur, şiddet kur, medyayı baskı altına al şeklinde gücümüz yok. Demokratik yollarla hukuk sistemi içinde anayasaya aykırı ne varsa bunu Anayasa Mahkemesine götüreceğiz. Zaten başvurmasak biz suç işlemiş oluruz. Çünkü biz mecliste milletvekili olmadan önce ant içiyoruz. Anayasaya sadakatle bağlı olacağımıza namusumuz ve şerefimiz üzerine yemin ediyoruz'' diye konuştu.

Saruhanlı'daki programa CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, CHP Manisa Eski Milletvekili Hasan Ören, CHP Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan, CHP Saruhanlı İlçe Başkanı Muharrem Ekici ve partililer katıldı.
AA

KUYRUKLU YALAN !
 // BATUHAN
Tam tersi CHP ne istemezük dediyse ertesi günü o oldu. Katsayı.411 olan baş örtüsü yasağı ve 367 Demokrasiye geçmeme kalesinin dışında onunda hesabı seçimlerde görülecek bu ağzı olupta konuşanlar keşkelerle efsana olup gönderilecekler.....
02 Mayıs 2010 12:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler