YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bunlar uzaya mekik gönderdiler de başörtüsünün ucuna mı takıldı?
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Trabzon Meydan Park'ta düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti.
Bunlar uzaya mekik gönderdiler de başörtüsünün ucuna mı takıldı?
23 Kasım 2013 / 13:44 Güncelleme: 23 Kasım 2013 / 14:30

Başbakan Erdoğan, "Biz ırkçı bir parti değiliz milletimizin tamamını kucaklıyoruz 76 milyonun tamamına kardeşiz beraberiz diyoruz" dedi.

Erdoğan, "Öğretmen, sadece üniversite sınavlarına hazırlayanlar değildir. Sadece test  tekniğini öğretenler değildir, 13 yıl boyunca ilim öğreten, edep, adap öğreten, sabırla öğrencisine hayatı öğreten, takdim edenler bu işin asli unsurudur."  dedi.

"Bizi bölücülükle suçlayanlar kendi zihinlerinde Türkiye'yi bölmüştür"

Başbakan Erdoğan, "Bizi utanmadan, sıkılmadan, arsız ve  hayasızca bölücü olmakla suçlayanlar aslında kendi zihinlerinde Türkiye'yi bölmüş, Türkiye'nin bir bölümünü gündemlerinden, zihinlerinden,  kalplerinden çıkarmış durumdalar." dedi.

"Hesaplaşmanın değil 76 milyon helalleşmenin peşindeyiz"

Başbakan Erdoğan, "Bizim zihinlerimizde, kalbimizde, masamızın üzerinde farklı renklere boyanmış, üzerinde farklı hesaplar yapılmış Türkiye haritalarımız yok. Hesap değil  hasbilik peşindeyiz. Hesaplaşmanın değil 76 milyon helalleşmenin peşindeyiz."  dedi.

"Başörtüsüne gericilik dediler"

Başbakan Erdoğan, "Başörtüsüne gericilik dediler. Şimdi soruyorum sizlere, bunlar uzaya mekik gönderdiler de başörtüsünün ucuna mı takıldı  Hızlı tren yaptılar da başörtüsü bu treni raydan  mı çıkardı  Marmaray inşa ettiler de başörtüsü tüneli mi tıkadı " dedi

"Biz küçük bir devlet değiliz"

Başbakan Erdoğan: "Biz türkülerden korkacak kadar dillerden, kimliklerden, kültürlerden, kıyafetlerden korkacak kadar kelimelerden, kavramlardan korkacak kadar küçük bir devlet millet değiliz."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler