YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bunlar anayasayı değiştiremez"
CHP'li Okay: Bunlar ne Anayasa'yı değiştirebilirler ne de Parlamento'dan geçirebilirler
"Bunlar anayasayı değiştiremez"
23 Ocak 2010 / 19:25 Güncelleme: 23 Ocak 2010 / 19:27

CHP Grup Başkan Vekili Hakkı Süha Okay, hükümetin anayasa değişikliği yapamayacağı gibi Parlamento'dan geçiremeyeceğini öne sürdü.
 

CHP Grup Başkan Vekili Okay ise, gelecek genel seçimlerin ülkenin kader seçimi olacağını vurguladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Okay, hükümetin Türkiye'nin yargı ve ordusunu yıprattığını savundu.
 

Son dönemde ortaya çıkarılan "ıslak imzalı belge, karargah evleri operasyonu ve Kafes" operasyonlarını da eleştiren Okay, askere sivil yargı yolunu iptal eden Anayasa Mahmemesi kararına ilişkin olarak, "Bir laf cambazlığı, bir kelime oyunu yaptılar. Ellerine yüzlerine bulaştı. Ayaklarına dolaştı. Askere sivil yargı yolu kapandı." diye konuştu.
 

Hükümetin anayasa değişikliği yapamayacağını öne süren Okay, "Değerli arkadaşlarım ne anayasayı değiştirebilirler ne de bu parlamentodan geçirebilirler. İlk seçimde bunlar gidecek, yerine Cumhuriyet Halk Partisi gelecek." dedi. CHA
 

En son konuşacak kişi.
 // Hüseyin AKER
Önce sen kardeşlerinin pisliği ile ilgilen.Ondan sonra müneccime danış...
24 Ocak 2010 21:00
Yenilen Güreşçi...
 // Mehmet DURUKAN
Seçim olsa ne olacak, bu değiştirilmesini istemediğiniz anayasadaki seçim barajı yüzünden belkide baraj sularına gömüleceksiniz. AKP tahmini olarak yine aynı oranı korur....
23 Ocak 2010 23:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler