YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bunlar anayasa yapmazlar"
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bunlar vatandaşa iki yıldır yeni bir anayasa yapacağız diyor, ancak yapmazlar. Çünkü iktidar partisi de muhalefet partisi de bu anayasadan geçiniyor" dedi.
"Bunlar anayasa yapmazlar"
05 Ağustos 2013 / 08:13 Güncelleme: 05 Ağustos 2013 / 11:36

Destici, Samsun'un Terme ilçesinde bir dinlenme tesisinde düzenlenen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada İslam ülkelerinin zorlu bir süreçten geçtiğini söyledi.

Irak, Suriye ve Mısır'da yaşananların herkes tarafından görüldüğünü anlatan Destici, "Mısır'da ilk defa entrikasız bir seçim yapıldı ve Mursi hükümeti iş başına geldi. 6 ay önce Mısır'daydım ve oradan Gazze'ye gidip Muhsin Yazıcıoğlu Külliyesi'nin temelini attık. İnşallah önümüzdeki yıl gidip açılışını yapacağız. O gün Mısır'ın bugünleri yaşayacağı belliydi. O gün halk tarafından seçilen hükümet Batı ile olan ilişkilerini askıya aldı ve İsrail'le olan anlaşmalarını tasfiye etmeye başladı. İslam ülkelerine ve Türkiye'ye yaklaştı, Suriye olaylarında Türkiye'nin yanında yer aldı. Bunun üzerine emperyalist güçler boş durmadı ve işbirlikçilerle askeri darbe yaptılar" diye konuştu.

Yeni Anayasa çalışmaları

Yeni anayasa çalışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Destici, şunları kaydetti:

"Bunlar vatandaşa iki yıldır yeni bir anayasa yapacağız diyor, ancak yapmazlar. Çünkü iktidar partisi de muhalefet partisi de bu anayasadan geçiniyor. Eğer yeni bir anayasa yaparlarsa barajlar kalkacak ve hazineden aldıkları para eşit dağıtılacak. Onlar da buna izin vermez. Şimdi bu adalet mi "

İftar yemeğine BBP Giresun İl Başkanı Selahattin Bozkurt, BBP Terme İlçe Başkanı Rasim Kani, Terme Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ekmekçi ve çok sayıda partili katıldı.

AA

Destici doğru söylüyor
 // fevzi yavuz
Sayın destici gerçekten tek kişilik enkin bir muhalefet yapıyor, çok akıllı mut sıçramazedil fikirler ortaya koyuyor, gerçekten de sayın desticinin MHP nin başında olduğunu düşünün o parti nerelere sıçramaz, her şeyin hayırlısı en doğrusunu Allah bilir...
05 Ağustos 2013 Pazartesi 11:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler