YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bundan böyle Başbakan'a 'Sayın' demeyecekler
Bundan böyle Başbakan'a 'Sayın' demeyecekler
09 Nisan 2014 12:42
Özcan Yeniçeri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sözlerini eleştirerek, bundan sonra Başbakan Erdoğan’a 'Sayın Başbakan' ifadesini kullanmayacaklarını söyledi.

Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan yumruklu saldırıyı kınayan Özcan Yeniçeri, “Şiddetin, bir anlamda terörün TBMM’ye kadar nasıl girebildiğinin üzerinde durulması gerek” diyerek, saldırganın elini kolunu sallayarak TBMM’ye girmesinin sorgulanması gerektiğinin altını çizdi. Yeniçeri, Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecine yönelik manipülasyon olabileceğine dikkat çekerek, içeriden bir kişinin saldırgana yardımcı olmuş olabileceğini söyledi. Özellikle AK Parti grup toplantılarının mitinge dönüştürüldüğünü savunan Yeniçeri, “Başbakan Erdoğan’ın kutuplaştırıcı, ötekileştirici ve nefret söylemlerinin bu saldırı üzerindeki etkisinin de ortaya çıkarılması hayati öneme haizdir” dedi.

"Aynen iade ediyoruz"

Başbakan Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerini eleştiren Yeniçeri, “Özellikle Erdoğan’ın MHP’ye ve Genel Başkanına karşı sarf ettiği sözler kabul edilemez niteliktedir. Bu sözleri Sayın Erdoğan’a aynıyla iade ediyoruz. Zira kötü ve kem söz onu söyleyene aittir. Bu tür etik ve estetikten yoksun sözleri eden kişi Türkiye’de Başbakan olamaz. Onun için bundan böyle mümkün olduğunca Tayyip Erdoğan’a ‘Sayın Başbakan’ demeyeceğiz. Tayyip Erdoğan’ın bu denli öfkelenmesinin nedeni Cumhurbaşkanı olamama korkusudur” diye konuştu.

Bölücülük ve terör eylemlerindeki gelişmelerin seçim sürecinin gölgesinde kaldığını kaydeden Yeniçeri, Cemil Bayık’ın Kandil’den gönderdiği mesajın Diyarbakır Meydanı’nda okunmasını eleştirdi. BDP’nin de seçim sonuçlarına dayanarak Güneydoğu’da özerklik ilan edeceğinin sürekli iddia edildiğini hatırlatan Yeniçeri, “BDP cephesi ise bu iddiaları yalanlamıyor, yerelde özerklik inşa sürecine girişeceklerini gizlemiyor. Aslında BDP adını koymadan özerkliği fiilen inşa etme amacındadır. İlk önce özerk kantonlar ve federasyon, zamanı gelince de bağımsız Kürdistan ilan edilecektir” dedi.

 

İHA

12:48
 // VAH VAH
Aman deyin la; siz sayın demezseniz biz biteriz....
09 Nisan 2014 12:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler