YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Tanık veda etti
Bülent Tanık veda etti
14 Şubat 2014 16:19
Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık veda etti. Tanık, "Asıl olan parti içi demokrasi ve parti kurumsallaşması açısından bakıldığında adayların değil, gösterecek performansın önemi olduğudur" dedi.

Çankaya Belediye Başkanı Tanık, Çankaya Belediye Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Tanık, Çankaya Belediyesi’nin performansının Türkiye’de özel bir yerde olduğunu söyleyerek, CHP aday belirlenme toplantısında da bunun dillendirildiğini belirtti. Tanık, "Çok çeşitli yerlerde, değişik ortamlarda, değişik parti yöneticileri özellikle son yıllarda gelinen yeri ve performansıyla Çankaya Belediyemizi başarılı bulduklarını ifade ediyorlar. Bunun çok daha kapsamlı göstergesini halkımızdan alıyorum" ifadelerini kullandı.

Çankaya Belediyesi’nin insan onuruna yakışır bir şekilde çalıştığının yaygın bir kanaat olduğuna dikkat çeken Tanık, Çankaya Belediyesi’nin ulaştığı itibar noktasının partileri, kendileri için de değerli olduğunu belirtti. Tanık, "Siyasette görevlendirme belli karar ortamlarında sadece performansa ya da kişinin geçmişindeki performansına bağlı olarak değil, siyasi dengeler, konjonktürün gereklilikleri veya yeni vizyonlar varsa bu yeni vizyonların gerekleri çerçevesinde yapılabilir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin aday gösterme süreciyle ilgili parti demokrasisi ve kültürü açısından çok kazanımlı bulmadığımı ifade etmek istiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi karar organları parti yapısındaki yetkiye bağlı olarak adayları belirleme hakkına sahiptir. Benim aday belirlendiğim süreçlerine benzer süreçler her zaman yaşanacaktır. Asıl olan parti içi demokrasi ve parti kurumsallaşması açısından bakıldığında adayların değil, gösterecek performansın önemi olduğudur" dedi.

Çankaya Belediyesi’nin başarılı olduğunu ifade eden Tanık, 5 yıllık performansın CHP’ye yakışır nitelikte olduğunu kaydetti. Tanık şunları söyledi:

"Çankaya’da Cumhuriyet Halk Partisi’nden seçim alınamayacakmış. Bu durumu korumuş, devam ettirmiş bir yerel siyasi yönetim olarak performansınızdan memnun olduğumu ifade etmek isterim. Çok iş yaptık. Bunların genel etkilerinin vatandaş nezdinde teşekküre dönüştüğü döneme geldik. ’Yeni toplumcu belediyecilik’ sessizlerin ve kimsesizlerin belediyesidir. Sessiz ve kimsesizlerin belediyesi olma gayretimiz kentimizin işsizlerine, yoksullarına ve kriz döneminde en fazla ezilme potansiyeli olan, en kırılgan toplum kesimlerine, engellilerine, kadınına sahip çıkan belediye olmaktır. Bunun için gösterdiğimiz çaba yoksulların beslenmesi dahil olmak üzere kentin geri kalmış bölgelerinin sahiplenilmesi, onlara destek olunması yönündeki programımızın önümüzdeki dönem yönetimi tarafından da devam ettirileceğine inanıyorum. Eksikten kalan, yeterince olgunlaştıramadığımız projelerimiz vardır."

Yeni belediye başkani mazbatasını alana kadar görevlerinin başında olacaklarının altını çizen Tanık, ertesi gün çalışacakmış gibi çalışacaklarını kaydetti. Tanık, "Belediyemizin hizmetlerine seçim aralığı vermeden devam etme konusunda kararlılığını gösterecektir. Meclis olarak ve çalışanlar olarak Çankaya Belediyesi 30 Mart günü akşamına kadar ne programlanmıştır, ne devam ettirmek niyetindeyse bunu eksiksiz, en iyi şekilde yapmaya çalışacaktır" dedi.

Tanık, Çankaya Belediyesi çalışanlarına ve Çankaya halkına teşekkür etti.

 

İHA

18:04
 // Kafamda deli sorular
Sayın başkan veda etmiş ama Çankaya belediyesine ait küçük çöp araçlarında kendisinin fotoğrafı var. O araçlarıda giderken götürecek mi? Ya da devletin çöp arabasına neden fotoğrafını bastırıyor?...
14 Şubat 2014 18:04
16:39
 // Oktay D
Bu kadar laf kalabalığında bu bilge(!)adam ne demek istedi?!...
14 Şubat 2014 16:39
16:37
 // Kuti
Bu adam ne demek istedi,ben anlayamadım!sen anladın mı SAMEEED?'...
14 Şubat 2014 16:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler