YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç'tan Kenan Evren yorumu
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kenan Evren’in ölümüne ilişkin, "Onun hakkında güzel şeyler söylemek noktasında değilim. Ölünün arkasından kötü şeyler de söylenmemeli. Allah rahmete mustahak olanlara rahmet etsin" dedi.
Bülent Arınç'tan Kenan Evren yorumu
11 Mayıs 2015 / 16:15 Güncelleme: 11 Mayıs 2015 / 18:58

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kenan Evren’in ölümüne ilişkin konuştu. Arınç, Evren ile ilgili olarak "Yapılan açıklamaların dışında söz söylemem mümkün değil. Şahsen söylemem gereken ise, ölüm büyük şeydir. Ben 12 Eylül darbesini alkışlayanlardan değilim.  Ben darbe günü alkış tutanları biliyorum. Şimdi ikiyüzlü olmamalı. Ölünün arkasından kötü şeyler söylememeli." dedi.

Arınç'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

12 Eylül 1980'de darbe yaparak parlamentoyu kapatan, siyasi partileri yasaklı kılan, bazı siyasi parti yöneticilerini cezaevlerinde yargılatan, çok üzücü hadiselerin içerisinde bulunduğumuz bir kişi hakkında şahsen söylenecek sözler farklıdır. Hükümetimiz adına bir söz söylemem gerekirse şu ana kadar yapılan açıklamaların dışında bir söz söylemem mümkün değil. 

Ama şahsen bu konuda ne düşünüyorsunuz derseniz, arkadaşımız söylediği için ifade edeyim, 12 Eylül 1980 darbesi olduğunda Milli Selamet Partisi Manisa İl Başkanı'ydım. Gözaltına alındım, aramalar yapıldı, çocuğum da yeni doğmuştu. Bize siyasi yasaklı olduğumuzu bildiren bir kağıt imzaladığımızı biliyorum. Ben 12 Eylül darbesini alkışlayanlardan değilim. 

"Onun hakkında güzel şeyler söyleyemem"

Ben onun yaptıklarından mağdur olmuş bir insan olarak onun hakkında güzel şeyler söylemek noktasında değilim. Ölünün arkasından kötü şeyler de söylenmemeli. Elbette bizim bildiğimiz bir dua vardır; Allah rahmete mustahak olanlara rahmet etsin. Söyleyebileceğimiz budur. Bu ülkede darbe yapan, müdahale eden, muhtıra veren sadece o da değildi. Ama 12 Eylül maalesef ülkeyi çok kötü noktalara götürdü. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler