YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç'tan fıkralı oy talebi
Bülent Arınç'tan fıkralı oy talebi
02 Mart 2014 19:45
Bülent Arınç, seçim bölgesi Bursa’da, Karabük’te halk arasında oldukça yaygın olan bir fıkrayı anlatarak vatandaşlardan partisine destek istedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, seçim bölgesi Bursa’da, Karabük’te halk arasında oldukça yaygın olan bir fıkrayı anlatarak vatandaşlardan partisine destek istedi.

Seçim bölgesi Bursa'da hummalı bir çalışma içerisinde olan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Yenişehir ilçesinde AK Parti tarafından düzenlenen yemekli toplantıda konuştu. Belediye başkan adaylarının konuşmasından sonra kürsüye gelen Arınç, "İftar zamanı top patlamak üzere, sofrada o laf zamanı değil taam zamanı. İkramlarından alalım, mutlaka güzel ikramdır" diye konuştu.

Karabük’te halkın arasında anlatılan bir fıkrayı salondakilere aktaran Arınç, şunları kaydetti:

"Karabük diye bir şehir var. Demir çelik fabrikaları var. Çok önemli. Orada çalışmak, emekli olabilmek için çok arzu duyarlar. Maaşı iyidir. Emekliliği güzeldir. Ağabeyim yılar önce hem çalıştı. Hem de akşam teknik lisesinde okudu. Rektör yardımcısı oldu. Emekli oldu. Rektör oldu. Karabük’te anlatılan fıkrayı anlatayım. Oğlan tarafı kız istemeye gidecekler. Damat, babası yanında, kız ailesine kahve içmeye gidiyor. Söz sahibi kız annesi. Diyor ki, 'Damat nerede çalışıyor?' 'Hattanede çalışıyor.' Hattane demir çelik fabrikasının en güzel bölümü. 'Patpatı var mı?' 'Var' 'Motosikleti var mı?' Oğlan babası 'Var' deyince 'Yeşil gocuğu var mı?' Gocuk da her sene dağıtılan yeşil ceket. 'Maaşı nasıl, gocuğu var mı, patpatı var mı?' Kız annesi eşine dirsek atarmış, 'ver gitsin, ver gitsin' dermiş. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Bursa ve Yenişehir’e hizmet edeceğini söylüyor. 'Süleyman gibi bir kardeşim birisi başkan olacak' diyor. Yenişehir Belediye başkan adayı Süleyman Çelik’in de Altepe gibi bir ağabeyi olacak. Ver gitsin. Gocuğu var, patpatı var, maaşı güzel hattanede de çalışıyor. Verin gitsin. Oyunuz boşa gitmeyecek. Süleyman gibi bir kardeşim birisi başkan olacak Altepe gibi bir ağabeyi olacak. Ver gitsin."

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler