YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç'tan Erdoğan'a eleştiri
Bülent Arınç Erdoğan'ın, "Çözüm Sürecini İzleme Heyeti'ne karşıyım" sözlerinin aksine bu uygulamaya gideceğini söyledi.
Bülent Arınç'tan Erdoğan'a eleştiri
21 Mart 2015 / 13:47 Güncelleme: 21 Mart 2015 / 14:13

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çözüm Süreci İzleme Heyeti'ne ilişkin "Bu olaya ben olumlu bakmıyorum" sözlerini değerlendiren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Ben de bu açıklamayı uygun bulmuyorum" dedi.

Arınç, "Bugün geldiğimiz noktadan yarın geleceğimiz noktadan cumhurbaşkanının habersiz olması mümkün değildir. MİT müsteşarıyla görüşmelerden, bakan arkadaşlarıyla görüşmelerinden kendisine bilgi verilmiştir. Yani bunu sıcak karşıladım gibi konuşmaları kendi düşünceleridir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuşmaları eleştirilere yol açabilir. Kendi düşüncelerinin ekran önünde bir eleştiri olarak getirilmesini onun yıpranabileceği düşüncesiyle bunu uygun görmediğimi belirtmek isterim." dedi.

Erdoğan: "Bu olaya olumlu bakmıyorum"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çözüm Süreci'ne ilişkin İzleme Heyeti'ni değerlendirirken, "Ben gazetelerden okuyorum. Böyle bir şeyden doğrusu benim haberim yok. Şunu da çok açık, net söyleyeyim bu olaya da ben olumlu bakmıyorum. Bu konuda işin başından itibaren her ülkede olduğu gibi istihbarat teşkilatları bunun birinci derecede sürecin yönetenleridir." demişti.

12:38
 // Doğulu
Ben sandığa giderken akp için değil Recep Tayyip erdoğan için gidiyorum. O bizim tek liderimiz başımızın üstünde yeri var....
22 Mart 2015 12:38
22:41
 // İlker
Herkes haddini bilsin tayyip erdoğan olmasaydı ne akp olurdu nede şimdiki başbakan nede bakanlar hiçbiri o makamlarda oturamazdı....
21 Mart 2015 22:41
19:35
 // ekrm
Bu ulkede herkes konusmali illa hersey cumbaskaninin dedigi gibimi olacak...
21 Mart 2015 19:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler