YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç tekrar siyasete dönecek mi?
Bülent Arınç, "Erken seçim olursa Manisa ağabeyimize kavuşacak mıyız?" sorusuna "bu şu anda çok belli değil" cevabını verdi.
Bülent Arınç tekrar siyasete dönecek mi?
13 Temmuz 2015 / 05:55 Güncelleme: 13 Temmuz 2015 / 16:24

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti'nin, herhangi bir partiyle hükümet kurabildiğini, buna sayısının yettiğini belirterek, "Herhangi bir parti üçü bir araya gelmeden hükümet kuramıyor. Dolayısıyla sorumluluk bizimdir. Biz de çocuğun annesi gibiyiz. Bu ülkenin sahibi olarak kendimizi görüyoruz" dedi.

"Erken seçim olursa dönüp dönmeyeceğim belli değil" 

Manisa'da yayın yapan ETV'de canlı yayına katılan Arınç, her ramazanayında Manisa'ya büyük özlemle geldiğini, geçmişleri için mevlit okutup iftar verdiğini ve kentte huzur bulduğunu belirtti.

Arınç, "Manisa'nın ağabeyisiniz, erken seçim olursa Manisa ağabeyimize kavuşacak mıyız?" sorusu üzerine "Ağabeye kavuşmak şu anlamdaysa, yeniden seçim olacak ve siz parlamentoya dönecek misiniz, bu şu anda çok belli değil. Çünkü biz üçüncü dönem itibarıyla, kendi düşüncem olarak siyasete ara vermeyi arzu etmiştim. Bu gerçekleşti, milletvekilliği görevim bitti" yanıtını verdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler