YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç tartışmalara son noktayı koydu
Bülent Arınç Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu. Arınç açıklamasında "Erdoğan'la hukukumuz kardeş hukukudur diyerek" tartışmalara son noktayı koydu.
Bülent Arınç tartışmalara son noktayı koydu
23 Mart 2015 / 23:45 Güncelleme: 24 Mart 2015 / 07:31

Bülent Arınç'ın açıklamalarından satır başları;

Bugünkü toplantı öncesinde resmi konutta çözüm süreciyle ilgili bir toplantı yaptık. Nevruz öncesi ve sonrasını değerlendirdik.

Gündemimizde ilk maddeler görüşülen gensorular ve içişleri komisyonuna geri çekilen iç güvenlik paketi vardı.

- Burada bir kısım basın Hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız arasında bir çekişme ve karşı karşıya gelme durumu olduğu hakkında yazılar yazdı. Arınç intikam alıyor gibi yazılar yazdılar. Bizler Hükümet meselelerine duygularımızı karıştırmayız. Bu yapılan sözlerimi anlamamak ya da yanlış anlamaktan bir şey değil. biz cumhurbaşkanımıza karşı saygısızlık yapmayız. Bizim hukukumuz yıllar öncesine dayanıyor. Rahat yataklarımızda ayaklarımızı uzatarak bu günlere gelmiş değiliz. Erdoğan'la hukukumuz kardeş hukukudur. Dava arkadaşlığıdır. Erdoğan haklımızın kahramanıdır. 

Cumhurbaşkanımız bazı konularda düşüncelerini ifade ediyor. Ancak benim yaptığım konuşmalarda saygısızlık polemik göremezsiniz. Erdoğan benim sözlerimi hiç bir zaman yanlış anlamaz. 
Cumhurbaşkanımızı bazı konularda eksik bilgilendirmişsek kusuru kendimizde ararız.Ben cam gibi bir adamım kimsenin çantasını taşımadım. Siyaset hayatım bittiğinde Allah kısmet ederse 2 ay sonra başım dik gezeceğim. 

- Yaptığım açıklamalar önce Başbakan'la görüşmedim. Ben cevap vermem gereken yerde sizleri kırmayarak her zaman cevap verdim ve düşüncelerimi ifade ettim.

Gökçek terbiyesizlik yaptı

- Gökçek benimle ilgili bazı tweetler atmış, Bu terbiyesizce bir açıklamadır. Bana arkadaşlarımız Gökçek kim siz kimsiniz muhattap almaya gerek yok dedi. Allah kısmet ederse bu görevde olmayacağım sadece emekli maaşıyla geçinen biri olarak Ankara'nın sokaklarında gezeceğim. Beni istifaya çağırmak kimsenin haddi değil. Benim Gökçek'e değil ama eşine büyük bir saygım var. Gökçek'le ilgili konuları 8 Haziran'dan sonra konuşmak isterim. Koltuk sevdasında değilim, AK Parti'yi yıpratacak bir şey içinde olmam.

- Benim hakkımda kimlerin konuşacağını çok iyi biliyoruz. Bunların çetelesi elimizde. İsterseniz bunları size 8 Haziran'da açmanız için bugün verebilirim. Gökçek Bakın sayın demiyorum. O bir yerlere yaranmak ve oğlunun milletvekilliğini garantiye almak istiyor. 

- Herkes benim cemeate karşı görüşümü bilir ama 17 ve 25 Aralaık davalarından sonra ben hükümetin yanında oldum.

Gökçek seçimlerde Paralel Yapı'nın kucağına oturdu

- Gökçek Belediye başkanlığı döneminde oy istersen bu yapının kucağına oturmuştur. Onlara yurt yerleri vermiştir. 30 Mart'a kadar bu paralel yapıyla ilgili ağzından bir kötü söz çıkmamıştır. Verdiği yerleri iptal etmek için mahkemelerde koşmaktadır. 

"Gökçek'in adaylığına itiraz ettim"

- Ben Gökçek'in adaylığına itiraz ettim ve Ankara'da yeni bir isme ihtiyacımız var dedim ama partim farklı bir karar verirse ben o karar için çalışırım. 8 Haziran'a kadar müsade ediyorum. Bana böylesine hayasızca hakaret eden birine bunları söylemem gerekirdi.

kardeş
 // ferhat
kardeş kardeşe laf çakmanın peşinde olmaz. üzdün bizi arınç. kimin değirmenine su taşıdın farkındamısın...
24 Mart 2015 Salı 08:09
...
 // Bozbey
Bunu yazın hafızanıza bu Bülent Arınç bişeyler çeviriyor...
23 Mart 2015 21:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler