YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç: "Ödleri patlıyor"
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, başkanlık sistemi konuşulunca karşı çıkanların cehaletlerini gösterdiğini belirtti.
Bülent Arınç: "Ödleri patlıyor"
27 Mart 2015 / 06:20 Güncelleme: 27 Mart 2015 / 07:10

Bab-ı Ali Toplantıları'nda konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: "Yapacağımız işin alaturka olmaması lazım, alafranga olması lazım. Alafrangadan kastım, Batı'yı motamot taklit etmek değil. Bu sistemler hangi ülkede başarıyla yürüyorsa, sistemi birbirinden koparmamak lazım" ifadelerini kullandı.

"Siyasette çok güçlü olan Recep Tayyip Erdoğan Başkan olur diye ödleri patlıyor"

Başbakan Yardımcısı Arınç, başkanlık sistemi konuşulunca karşı çıkanların cehaletlerini gösterdiğini belirterek, şöyle dedi:

"İstemezükçüleri dinlediğiniz zaman bu sistemi de bilmedikleri anlaşıldı. Eğer Recep Tayyip Erdoğan gibi birisi siyasette çok güçlü olmasaydı, başkanlık iddiasını da o kişi ortaya atsaydı bu kadar karşı çıkmayacaklardı. Sisteme değil karşı çıkışları, bu şahsın başkan olmak istemesine. 'Bu kadar karizması güçlü, liderlik vasfı olan, 13 yıldır her girdiği seçimden başarıyla çıkan, 12 yıl aralıksız başbakan olmakla da son belki 50-60 yılın rekorunu kıran bir insanın bir de başkan olduğunu düşünün' diye ödleri patlıyor. Halbuki sistem için ne konuşacaksak onu konuşalım ama, şahıslara yönelik bir eleştiri zayıf kalabilir diye düşünüyoruz."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler