YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç o haberi yalanladı
Bülent Arınç o haberi yalanladı
30 Ağustos 2013 17:27
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, bir gazetede yer alan Atatürk Uluslarası Barış Ödülü’nün bundan sonra verilmeyeceğine ilişkin haberi yalandı.

Twitter’dan açıklama yapan Arınç, "Gazetenin önceki günkü nüshasında ’Atatürk Uluslarası Barış Ödülü’nün bundan sonra verilmeyeceğine ilişkin bir haber yer almaktadır. Söz konusu haber külliyen yalan ve maksatlıdır.

Olay şudur; Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumumuz, mevzuat boşluğu sebebiyle 2000 yılından beri verilemeyen söz konusu ödülü; tarihinde yaptığı mevzuat düzenlemesiyle verilebilir hale getirilmiştir. Bu durum o dönemde kamuoyunda büyük takdir görmüştür.

Nitekim bu haberi yapan arkadaşlar zahmet edip 6 ay önceki gazetelere baksalardı bunu rahatlıkla görebilirlerdi. Bilindiği üzere yasal bir düzenlemenin hayata geçirilmesiyle birlikte eskisinin yürürlükten kaldırılması rutin bir işlemdir.

Zaten çıkan haberler üzerine Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu da yazılı açıklama ile kamuoyunu doğru bir şekilde bilgilendirmiştir. Bu tür yalan ve kasıtlı haberlerle kamuoyunu yanlış yönlendirenleri kınıyorum" dedi.

Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler