YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç gözyaşlarına hakim olamadı
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, sadece Manisa'da siyaset yapmadıklarını söyleyerek zorlu mücadelesinde hayatını kaybeden bir arkadaşı ve ailesinin anısını anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.
Bülent Arınç gözyaşlarına hakim olamadı
19 Nisan 2015 / 22:56 Güncelleme: 20 Nisan 2015 / 08:54

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa'da partisi tarafından Atatürk Spor Salonunda düzenlenen milletvekili aday tanıtım törenine katıldı. Arınç, törende bir konuşma yaptı.

Gözyaşlarına engel olamadı

Eskiden sadece Manisa'da siyaset yapmadıklarını çevrelerinde ne kadar yer varsa oralara da gittiklerini kaydeden Arınç, bu dava yolunda servetini harcayanların, ölenlerin olduğunu anımsatarak 30 yıl önceki bir hatırasını anlattı.

1986'daki ara seçim döneminde Manisa 1. bölgeden aday olduğunu, kendilerine seçim çalışmalarında destek olmak için Bursa'dan yola çıkan Ahmet Akyol isminde birinin yeni aldığı arabasıyla eşi ve 2 kızıyla Akhisar civarında kaza geçirdiğini ve hakkın rahmetine kavuştuğunu belirten Arınç, Akyol'un kabrini ziyaret ettiğini dile getirdi.

Bu olayı anlatırken gözyaşlarına engel olamayan Arınç, "Mezar taşına baktım Ahmet 29 yaşındaydı, karısı 19, kızının biri 4, birisi 2 yaşındaydı. Onlar Manisa'ya geliyorlardı. Allah rahmet eylesin. Öyle bir şuurla, inançla ve o zaman biz cihadın kılıçla, kalkanla topla tüfekle yapılmadığını, gerçek cihadın hakikatlerin aydınlatılması, iyinin, güzelin, doğrunun hakim olması için yapılan iş olduğunu biliyorduk. Onlar bizim dava arkadaşlarımızdı. Bütün arkadaşlarımızla biz gerçek cihadı yapmanın, iyiyi, güzel ve doğruyu hakim kılmanın mücadelesini vermeye çalıştık" dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler