YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç: ‘Dedikodular ve iftiralar 30 Mart akşamı bitecek’
Bülent Arınç: ‘Dedikodular ve iftiralar 30 Mart akşamı bitecek’
08 Şubat 2014 15:51
Bülent Arınç, toplar, tüfekler ve dedikoduların AK Parti hükümetinin boyuna yetişemediğini belirtti.

Bursa'nın Karacabey ilçesindeki seçim bürosu açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, toplar, tüfekler ve dedikoduların AK Parti hükümetinin boyuna yetişemediğini belirterek, "Bakmayın dedikodular ve iftiralara. Bunların hepsi 30 Mart akşamı bitecek.

Bu dedikoduların ve iftiraların tek sebebi var; AK Parti'yi mahalli seçimlerde tökezletmek, itibarsızlaştırmak. Ona gidecek oyları eksiltmek. Allah dilemişse bunların hiçbirisinin etkili olmadığını göreceksiniz. Milletimiz inanıyor ve güveniyor" dedi.

Bursa'da temaslarını sürdüren Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Karacabey'de partisinin merkez seçim bürosunun açılışını yaptı. Burada açıklamalarda bulunan Arınç, daha önceki belediye başkanının başarılı ve dürüst hizmetler yapmadığını, bu yüzden AK Parti ile ilişkisini kestiklerini dile getirdi. "Size olan mahcubiyetimizi gidermek istiyoruz" diyen Arınç, "Burada bir başarısızlığa uğradık. Kabahati kendimizde bulalım dedik.

Karacabey'e olan borcumuzu tamamen eda etmek için bu kardeşimizi aday yaptık. Biz Ali Özkan Bey'in pek çok şeyine kefiliz. Hiç kimsenin endişesi olmasın. 'Tekrar Karacabey'de bir kötü imtihan verilir mi?' diye düşünmeyin.

Bu arkadaş her şeyiyle bildiğimiz birisi. Rahatlıkla destek ve oy sağlayın. Karacabey için bir şanstır. Kimseden zorla oy alacak değiliz. Kendisi her gün sizlerle birlikte olacak. Bundan dolayı kimsenin bir endişesi olmasın. Ali Özkan Bey'in arkasında güçlü destekler var" diye konuştu.

"İftiralar Ak Parti'nin boyuna yetişemedi"

"Allah'a şükür toplar tüfekler, iftiralar, dedikodular bu hükümetin boyuna yetişemedi" diyen Arınç, AK Parti hükümetinin 11 yıldan beri iş başında olduğunu dile getirerek, "3 defa milletimiz bize destek oldu. İş başında kalmaya da Allah'ın izniyle devam edeceğiz. Gücünü haktan ve halktan alan bir iktidarız. Bakmayın dedikodular ve iftiralara. Bunların hepsi 30 Mart akşamı bitecek. Bu dedikoduların ve iftiraların tek sebebi var; AK Parti'yi mahalli seçimlerde tökezletmek, itibarsızlaştırmak. Ona gidecek oyları eksiltmek. Allah dilemişse bunların hiçbirisinin, 'Yel kayadan ne koparır' derler, hiçbirisinin etkili olmadığını göreceksiniz. Milletimiz inanıyor ve güveniyor" dedi.

"Yolsuzluk bizim yanımızdan bile geçemez"

"Yolsuzluk bizim yanımızdan bile geçmez. Yolsuzluk olsaydı biz Bursa'da 800 trilyona hastane yapmazdık. Elimizde para olmazdı" diyen Arınç, şöyle devam etti:

"Bizden önceki hükümetleri hatırlayın. Eski koalisyonları, bakanları ve başbakanları birileri hatılarlar. 'Hadi hizmet yap' dediğimiz zaman, 'Param yok' dediler. Bir içme suyunu köye getirmek için aciz kalırlardı. Hamdolsun havuzumuzda sular var. Her yere trilyonluk yatırımlar yapıyoruz. Havaalanları ve otoyollar yapıyoruz. Denizin altından geçen Marmaray'lar yapıyoruz. Yapmadığımız bir şey kalmadı. Allah veriyor, biz de milletimize sarf ediyoruz."

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti'ye katılan eski Karacabey Belediye Başkanı Erol Onur'a rozetini taktı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler