YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç da İdris Bal'ı ti'ye aldı!
Eski AK Partili vekil İdris Bal'ın yeni parti kuracakları yönündeki polemiğe Bülent Arınç da katıldı.
Bülent Arınç da İdris Bal'ı ti'ye aldı!
23 Ekim 2014 / 20:10 Güncelleme: 23 Ekim 2014 / 20:11

Bağımsız milletvekili İdris Bal'ın kuracağı yeni parti için "Seçime girseler teşkilat kursalar da yüzbinde bir oy bile alamazlar. Bir tarafa yazın" diyen Arınç, "Aklını kullan. Güzel işler yap İdris beyciğim. Bırak boş şeyleri. Boş laflar bunlar" ifadelerini kullandı.

Cemaate yakınlığıyla bilinen Kütahya bağımsız milletvekili İdris Bal'ın 2015 seçimlerine kuracakları yeni partiyle gireceklerini açıklaması siyasette konuşulmaya devam ediyor.
Dershane krizinin patlamasıyla birlikte AK Parti'den istifa eden Bal'ın açıklamaları iktidarın şimşeklerini üzerine çekti. Şamil Tayyar, dün tuzluk göndermesi yaptığı Bal, bugün de Bülent Arınç'ın hedefindeydi.A Haber'e konuk olan Bülent Arınç İdris Bal'ın parti kurması konusunda da açıklamalarda bulundu. Gazeteci Murat Akgün'ün İdris Bal'ın yeni parti çalışmalarıyla ilgili sorusuna Arınç şu yanıtı verdi:

Arkasından gidebilecek 30 maceraperest bulunabilir

"Çok iyi olur acele etsin. Herhalde 30 kişiyi bulur yanına. Türkiye'de parti mi yok. Ama bunlarla ilişkili olduğunu tahmin ettiğimiz parti kurulmuştu. Herhalde ondan farklı bir şey kuracaklar. Taş yerinde ağırdır. Bu kişi AK Parti'deyken bir değeri ve ağırlığı vardı. AK Parti'den çıkınca hiçbirinin değeri ve ağırlığı kalmamıştır. Bunların arkasından gidebilecek 30 maceraperest bulunabilir.

Yüzbinde bir oy bile alamazlar

Ama bunların bir seçime girecek güçleri olmaz. Teşkilat kuracak güçleri olmaz. Seçime girseler teşkilat kursalar da yüzbinde bir oy bile alamazlar. Murat Akgünle konuşuyorum. Bir tarafa da yazın.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler