YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç: 'CHP 64 yıldır tek başına iktidar yüzü görmedi'
Bülent Arınç: 'CHP 64 yıldır tek başına iktidar yüzü görmedi'
26 Mart 2014 22:33
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "CHP 64 yıldır tek başına iktidar yüzü görmedi" dedi.

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde Ak Parti ilçe teşkilatının düzenlediği seçim çalışmasında konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ak Parti olarak 11-12 yılda 3 milletvekilliği seçimini tek başlarına kazandıklarını, 2 mahalli seçim, 2 referandum olmak üzere 7 imtihana girdiklerini ve 7’sinden de başarıyla çıktıklarına dikkat çekti.

Arınç, "Ben cumhuriyeti kuran Atatürk’ün partisiyim, 80 yıllık partiyim diyen CHP’nin 1950 yılında çok partili sisteme geçtiğimiz yıldan beri CHP 64 yıldır tek başına iktidar yüzü görmedi. Bazı hükümetlerde kıytırık 3 aylık 5 aylık koalisyonlar da bulundu. Bizim gibi 15 aylık partiyken tek başına iktidara gelip de çok şükür 12 yıldan beri milletin yüzde elli oyunu alan 2 seçmenden birinin oyunu alan 2 seçmenden birisinin oyuna sahip partiyi Türkiye’de görmedi Avrupa’da görmedi. Allah bize nasip etti.

Biz iktidara geldiğimizde DSP, MHP, ANAP üçlü koalisyonu vardı. Bizden önceki hükümetler hizmet nedir bilmezlerdi. Sadece bakanlık sayısını arttırırlardı. Son koalisyon hükümetinde 38 bakan vardı bunların 20’si devlet bakanıydı sadece kırmızı plakaları vardı. Güya her bakan bir genel müdürlükten sorumluydu. Biz tek başımıza iktidara geldik 38’i bakanlığı 24’e indirdik. Biz çevremize çıkar sağlamak, kırmızı plakaya daha çok binmek için iktidara gelmedik, hizmet için iktidar olduk.

Hükümetimiz iktidara geldiği günden beri hizmet üretiyor, otoyollar, havaalanları, tüneller, asma köprüler, denizin altından tüp geçitler, sağlıkta atılımlar hastaneler, eğitimde yeni okullar ve birçok yatırımlar yaptık bunları yaparken de milli gelirimizi, hazine gelirimizi, ihracatımızı da arttırdık" şeklinde konuştu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler