YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç "Bir koalisyon kurulacaksa..."
Bülent Arınç "Biz koalisyon kurulacaksa, çok iyi anlaşan bu üç partinin koalisyonu olur" dedi
Bülent Arınç "Bir koalisyon kurulacaksa..."
08 Haziran 2015 / 11:49 Güncelleme: 08 Haziran 2015 / 12:03

Bülent Arınç, "Ben bu partinin kurucusuyum. 13 yıldır AK Parti'de hep zaferler gördüm, başarılar gördüm. Dün akşam da aktif siyasete veda ettim. Veda ettiğim gün de büyük bir zafer görmek isterdim. Maalesef böyle olmadı. AK Parti tek başına iktidarı elde edemedi. Üzgün olduğumu ifade etmeliyim" dedi.

İşte Bülent Arınç'ın konuşmasından satır başları;

HDP bir projedir

Bu seçimde AK Parti'yi düşürmek için HDP kullanılmıştır. MHP, HDP'ye maddi destek sağlamış olabilir. HDP, AK Parti iktidarını yıkmak için bir koçbaşı olarak kullanılmıştır. HDP bir projedir. Eserleriyle nasıl övündükleri ortadadır. Seçim meydanlarında da MHP HDP aleyhine HDP de MHP aleyhine konuşmamıştır. Aralarında açık ve gizli bir ittifak vardır.

Bir koalisyon kurulacaksa...

Biz koalisyon kurulacaksa, çok iyi anlaşan bu üç partinin koalisyonu olur (CHP-MHP-HDP)"

Muhalefet başarısız oldu

Bütün bu sonuçlar bize başarının HDP'nin olduğunu gösteriyor. CHP başarılı değildir. MHP oyunu yüzde 17 bile yapamamıştır. 15 olan oyunu 17 yaparsa başarı demiştim. Ancak HDP'nin çıkarabildiği kadar milletvekili çıkarabildi. Türkiye'nin neredeyse yarısında yoklar. CHP 25'in bile üzerine çıkamadı. Türkiye'nin yüzde 40'ında yoklar. 

Yiğit düştüğü yerden kalkar
 
Dürüst değerlendirme yapmak lazım. Ancak yiğit düştüğü yerden kalkar. Çok yakın bir zamanda AK Parti'nin yeniden iktidar olma şansının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. AK Parti kendine düşen rolü kolayca karşılayacaktır. Öncelikle koalisyonu siz deneyin. Yetiş AK parti denir ise AK Parti hazır"

 

 // mustafa
koalisyon sorununu bir önceki dönemde çözülseydi, İtalya gibi,...
08 Haziran 2015 15:39
 // Memet
bu üçlü koalisyonda Türkiye, Millet çok şey kaybeder... AK Parti koalisyonun içinde olmalı ki en azından başlanan dev projeler bitsin... bir yeni dev projeyi biz rüyalarımızda görürüz......
08 Haziran 2015 13:30
İNSAF
 // yılmaz türk
Maaşları yüksek ve garanti olan , milletvekilleri ve kamudaki bütün personel için söylenecek bir şey yok. Ancak geri kalan bütün ticaret erbabı için sıkıntılı günler katlanarak devam edecek. Sayın Arınç bizim tabirle unun kuru tuzun kuru....
08 Haziran 2015 Pazartesi 12:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler