YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bülent Arınç: "Ben emekli oldum sen hala iktidar olamadın"
Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP'nin iktidar olamamasına ilişkin, "Artık ol be birader, 1950'de bir gittin 65 yıl geçti sen tek başına iktidar olamadın, ne zaman olacaksın, ben emekli oldum sen hala iktidar olamadın" dedi.
Bülent Arınç: "Ben emekli oldum sen hala iktidar olamadın"
30 Ekim 2015 / 02:00 Güncelleme: 30 Ekim 2015 / 07:13

Bülent Arınç ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Manisalı 3 iş adamının AK Parti Manisa İl Teşkilatı üyelerine bir restoranda verdiği akşam yemeğine katıldı. 

Ömrünün seçimlerle ve adaylıklarla geçtiğini anlatan Arınç, Türkiye'de vatandaşların en sıkıntılı zamanlarını koalisyon döneminde yaşadığını söyledi. Arınç, 13 yıl önce Türkiye siyasetinin dibe vurduğunu belirterek, AK Parti ile yeniden tek parti iktidarına dönen ülkenin çıkışa geçtiğini anlattı. 

AK Parti'yi iktidardan indirebilmek için 4'üncü partiyi meclise koyma formülü bulduklarını anlatan Arınç, meclise giren CHP, MHP ve HDP'nin birbirleri hakkında en küçük olumsuz bir söylem içerisine girmediklerini söyledi. 

Arınç, siyasi partilerin tek başına iktidar olma hesabı olması gerektiğini belirterek, "En büyüklerine sorduk, CHP sen tek başına iktidar olacakmısın? Artık ol be birader, 1950'de bir gittin 65 yıl geçti sen tek başına iktidar olamadın. Ne zaman olacaksın? Ben emekli oldum sen hala iktidar olamadın. 65 yaş memurlar için emekli yaşı kardeşim. Hakikatten 14 Mayıs'ta bir gittiler, gidiş o gidiş kardeşim. Biz seçim üzerine seçim kazanıyoruz. Ben Atatürk'ün kurduğu partiyim diyor, iyi o zaman iktidar ol, olamıyor. Devleti ben kurdum diyor, o zaman iktidar ol, olamıyor" diye konuştu.

HDP'nin PKK tutumu

7 Haziran seçimleri öncesinde de terör olaylarının yaşandığını hatırlatan Arınç, HDP milletvekillerinin terör örgütü PKK'nın yaptığı saldırılarda hayatını kaybeden kişilerle alakalı terör örgütüne karşı bir söylemde bulunmamalarını eleştirerek şunları söyledi:

"7 Haziran'dan sonra da nasıl olsa 80 kişiyiz barajı da aştık bundan sonra kimse bizi tutamaz daha da artarak bugüne kadar geldi. Şunu beklemek hakkımız değil mi? Şu vaatlerle yola çıktınız ve oy aldınız, peki şimdi bu şiddete karşı yönünüzü onlara çevirip de utanmıyor musunuz? Niye bu terörü yapıyorsunuz? Neden kan döküyorsunuz? Biz artık siyasi temsil noktasında parlamentoda güçlü bir parti olduk, biz artık sizin hakkınızı savunacağız, siyaset olarak savunacağız, şiddeti bırakın, silahları dağıtın sizi tanımıyorum dese, biz onları tebrik edeceğiz. Ben senden bunu bekliyorum zaten diyeceğim. Ancak onlara hiç bir söz yok."

Arınç, bir araştırma şirketinin bugün yaptığı açıklamada AK Parti'nin yüzde 47 oy oranı olduğunu belirterek, AK Parti'nin tek başına iktidar olma yolunda eşikte olduğunu ifade etti. 

Herkesten Türkiye'nin geleceğini daha fazla düşünmesini isteyen Arınç, 7 Haziran'da AK Parti'nin vatandaşın attığı şefkat tokatını anladığını ve ayağını daha sağlam basacağını söyledi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler