YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bukalemun Kılıçdaroğlu‘nun hızına yetişemez"
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Rize mitinginde halka hitap etti..
"Bukalemun Kılıçdaroğlu‘nun hızına yetişemez"
21 Mart 2014 / 14:54 Güncelleme: 21 Mart 2014 / 15:04

Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:

"Bukalemun Kılıçdaroğlu‘nun hızına yetişemez"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) İzmir'e gidiyor, ulusalcı. Suriye'ye gidiyor, Esedci. Hakkari'ye gidiyor, terör örgütü işareti yapıyor çünkü bölücü. İstanbul'a gidiyor, vandallara karışıyor, gezici. Ankara'ya geliyor, MHP'li görünüyor, bozkurt işareti yapıyor, ülkücü, bu havaya giriyor. İnanın bukalemun olsa bunun hızına yetişemez. Akşam başka, sabah başka" dedi.

"Fethullah Gülen işine gelince konuştu"

Başbakan Erdoğan, ''Şimdi birkaç gündür onun patronu olduğu gazete onun röportajını yayınlayor. Ne diyorlar, 'Herkes konuştu o sustu.' Doğru işine gelince hep sustu işine gelince konuştu. Hakkını yemeyelim arada bir konuştu. 12 Eylül'de darbecilere yağ yaktı, 28 Şubat'ta darbecilere ödül verdi, merhum Erbakan söz konusu olunca suskunluğunu bozdu. Ne dedi, 'Beceremediniz artık çekilin' dedi''

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunların gayeleri için her yol meşru, her şeyi yapabilirler. Bunlarda şantajcılık var, yeri geldiği zaman onu kullanıyor çünkü. Her numara var bunlarda. MİT raporlarıyla, Susurluk'la, 12 Eylül'le, 28 Şubat'la, hepsiyle ilgileniyorlar. 35 yıl buna çalıştılar"

"Bayrak sevdası budur"

Başbakan Erdoğan, "''Bayrak reklamımızı izlediniz değil mi? Bayrak sevdası budur, bayrak aşkı budur, bayrak heyecanı budur. CHP kalkmış bizimle bayrak yarışına giriyor. Kılıçdaroğlu sen git yat, senden bir şey olmaz. Sen önce Hakkari'de Türk bayrağını dalgalandırmayı bir öğren. Hakkari'de anlaşma yaptılar Türk bayrağını dalgalandıramadı. CHP bayraklarıyla meydana çıktı'' dedi.

"Dünyaya mesaj vereceğiz!"

Erdoğan, ''Bu seçimde alacağımız oyla sadece Türkiye'ye değil dünyaya mesaj vereceğiz'' dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler