YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bugünkü sürecin sorunu çözeceğini düşünmüyoruz"
"Bugünkü sürecin sorunu çözeceğini düşünmüyoruz"
16 Şubat 2013 16:35
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ''Terör konusunda bugünkü süreci Türkiye'yi terör belasından kurtaracak bir süreç olarak görmüyoruz." dedi.

 

Destici, Türk Ocakları'nca düzenlenen ''Hocalı'da Ermeni Mezalimi'' konulu konferansta, 1915 olaylarında ihanete uğrayanın Türk milleti olduğunu belirterek, ''Hendek Savaşı'nda Müslümanlar hangi kalleşliğe maruz kalmışlarsa 1915'te de Anadolu'da da bu büyük Türk milleti, Ermeniler tarafından aynı kalleşliğe uğratılmışlardır. Elbette ki bunun bir karşılığı olacaktı ve karşılığı verilmiştir. Ama bu asla bir soykırım olmamıştır. Soykırım arayanlar, soykırım görmek isteyenler, yüzlerini Balkanlar'a, Kırım'a, Doğu Türkistan'a, Kafkaslar'a çevirsinler ve en sonunda Hocalı'ya baksınlar. Soykırım görmek isteyenler Hocalı'ya baksınlar. Başka hiçbir yere bakmasınlar'' diye konuştu.
 
Terör belasından kurtulmadıkça içte ve dışta hiçbir problemin çözülemeyeceğini ifade eden Destici, yaşanan süreçle Türkiye'nin terörden kurtulmasının mümkün olmadığını ileri sürdü. Destici, ''Tam tersine Türkiye'yi bir iki yıl sonra daha büyük bir belayla karşı karşıya bırakacak bir süreç olarak görüyoruz. Bu süreci, Türk devletinin ismini değiştirecek, dilinin yanına ikinci bir dil, bayrağının yanına ikinci bir bayrak ekleyecek bir süreç olarak görüyoruz'' görüşünü savundu. 
 
 
AA
 
Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler