YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bugün, tüm partiler için bir samimiyet sınavı günü"
"Bugün, tüm partiler için bir samimiyet sınavı günü"
05 Haziran 2013 15:07
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Bugün, tüm partiler için bir samimiyet sınavı günü. TBMM’yi, elbirliği ile demokrasi için çalışır, işler hale getirmemiz gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.

Tanrıkulu, yaptığı yazılı açıklamada, toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkının kullanılmasına ilişkin hazırladıkları kanun teklifinin, dün TBMM Genel Kurulu’nda, AK Partili milletvekillerin karşı oylarıyla reddedildiğini ileri sürdü.

Konuyla ilgili mevcut düzenlemenin toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkını kısıtlayan içeriğinin, Gezi Parkı olaylarıyla bir kez daha gündeme geldiğini savunan Tanrıkulu, "Bugün, tüm partiler için bir samimiyet sınavı günü. TBMM’yi, elbirliği ile demokrasi için çalışır, işler hale getirmemiz gerekiyor" görüşünü bildirdi.

"Çoğunluğun iradesine sahibim" anlayışının, Meclis içindeki bu tür çabaların önünü tıkadığını iddia eden Tanrıkulu, "Bu bağlamda tüm kamuoyunu, demokrasi ve barış çabalarımızı yakından izlerken AKP’yi de bu tutumundan vazgeçmesi için talepkar olmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler