YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu zihniyete millet gerekli cevabı verecek''
"Bu zihniyete millet gerekli cevabı verecek''
28 Şubat 2013 10:40
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ''bölücü başını önemli bir aktör olarak gördüğünü söyleyen zihniyete milletin gerekli cevabı vereceğini'' savundu.

 

 
Büyükataman, yazılı açıklamasında, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, ''Öcalan bu süreçte önemli bir aktördür'' açıklamasına tepki gösterdi. 
 
Türk milletinin, Abdullah Öcalan'ı ''bölücü başı, bebek katili, İmralı canisi'' gibi sözlerle andığını ifade eden Büyükataman, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
 
''Bölücü başını önemli bir aktör olarak gördüğünü söyleyen ve ilerleyen zamanda bu önemli aktörün daha da önemli hale gelmesinin yadırganmaması gerektiğini ifade eden bu zihniyete şaşmamak elde değil. Bu zihniyete şunu sormak gerekmektedir, bölücü başı hangi filmin aktörüdür 
 
Bölücü başını baş aktörlüğe oturtan zihniyet, Türk milletini ne olarak görmektedir  Daha önceki beyanlarında, terör örgütüyle görüşmeyi namussuzluk, olarak niteleyen Arınç bugünkü söylemlerini hangi kelimeyle ifade etmektedir ''
 
Bölücü başını önemli bir aktör olarak gördüğünü söyleyen zihniyete milletin gerekli cevabı vereceğini savunan Büyükataman, açıklamasında, ''Bu senaryoyu Türk milletine dayatmaya kalkanlar, karşısında milliyetçi hareketi bulacaktır. Ülkeyi bölünmenin eşiğine getiren AKP hükümeti, Türkiye'nin birliği ve güvenliği noktasında en büyük risk ve tehlike haline gelmiştir.'' ifadelerine yer verdi.
 
 
AA
 
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler