YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu vahşeti mutlak surette kınıyoruz"
"Bu vahşeti mutlak surette kınıyoruz"
21 Ocak 2014 15:07
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Suriye'de Esed rejimi tarafından işlenen savaş suçlarını belgeleyen rapor ve fotoğraflara ilişkin, "Bu vahşeti mutlak surette kınıyoruz, insanlık adına reddediyoruz" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada,belge ve fotoğrafları değerlendirdi.

Bu vahşeti kınadıklarını, insanlık adına reddettiklerini, bu kabul edilemez vahşetin insanlığa karşı işlenmiş bir suç olduğunu belirten Loğoğlu, "Ülke yönetiminin başında olan Esad bu vahim konuya biran önce açıklık getirmeli, halkına ve dünya kamuoyuna hesap vermelidir" değerlendirmesinde bulundu.

Bir İngiliz heyet tarafından yapıldığı belirtilen fotoğraflarla ilgili incelemenin, BM bünyesinde kurulacak uzman bir grup tarafından tekrarlanması ve varılacak sonuca göre BM Güvenlik Konseyi tarafından bir karar alınmasının uygun olacağını bildiren Loğoğlu, şunları kaydetti:

"Cenevre-2 sürecinin bu gelişmeden etkilenmesi kaçınılmazdır. Bu itibarla gelişmeleri yakından izlemeye devam edeceğiz. Fakat hedef ve amaç artık daha da net ve kesindir; Suriye'deki iç savaş biran önce sona erdirilmeli ve ülkeyi istikrara götürecek yol belirlenmelidir.

Suriye konusunda gözden kaçırmamamız gereken önemli bir nokta vardır; komşumuzdaki şiddet bütünseldir. Şiddetten çatışan bir taraflar değil, çatışan bütün taraflar sorumludur. Hepsini tereddütsüz kınıyoruz.

Suriye'deki şiddete şu veya bu şekilde katkıda bulunan herkesin kendilerine çeki düzen vermeleri gerekmektedir. Bu zorunluluk Suriye'nin bir yangın yerine dönmesine, silah, cephane ve her türlü desteği vererek artmasına neden olan AKP iktidarı bakımından da geçerlidir. AKP Suriye'deki şiddetin ortağı ve baş aktörlerindendir. AKP bunun hesabını bir gün mutlaka verecektir."

 

AA

güldürmeyin
 // kuyubarak
kınamak mı siz değilmisiniz daha düne kadar bugünde esede destek olan onu ziyaret eden kendi başbakanınızı bu katile şikayet eden mit kontrolündeki yardım tırları için langurlungur konuşan daha yeni genelmüdürün konuştu size birşey diyeyimmi bu esedin elindeki kana sizde ortaksınız bu mebal sizi hem burda hem ahirette boğacak...
21 Ocak 2014 Salı 15:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler