YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bu utanç size yeter'
'Bu utanç size yeter'
12 Haziran 2012 18:04
MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, iktidarın tarım ve hayvancılık politikasını sert sözlerle eleştirdi.

AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, partisinin iktidarda olduğu 9 yıl boyunca tarım sektörünün sürekli büyüdüğünü belirterek, ''Bu, AK Parti'ye has bir özelliktir'' dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda, MHP'nin, ''Tarım ve hayvancılıkla uğraşan üreticilerin sorunlarının araştırılarak, üreticilerin sorunlarının giderilmesine'' yönelik önergenin gündeme alınmasına ilişkin grup önerisi ele alındı.

MHP Adana Milletvekili Ali Halaman, öneri üzerinde grubu adına yaptığı konuşmada, tarımın ülke için stratejik bir girdi olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Tarım alanında yürütülecek politikaya ilişkin belirsizliğin sürdüğünü savunan Halaman, buğday fiyatlarının bir an önce açıklanarak, serbest piyasanın insafına terk edilmemesi gerektiğini ifade etti.

AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, öneri üzerinde grubu adına söz alarak, öneriyi Meclis'in çalışmasına engel olma gayretlerinden biri olarak değerlendirdiklerini söyledi. Kılıç, ''Yazdıkları metinden bile kendilerinin haberi yok. 1980 yılının sorumluluklarını 2012 yılında AK Parti'ye yıkmaya çalışıyorlar. 9 yıllık iktidarımız içerisinde tarım sektörü sürekli büyümüştür. Bu, AK Parti dönemine has bir özelliktir. Amacımız ekonomik olarak sulanabilir tarım arazilerinin tamamını sulamak'' diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır da Kılıç'ın konuşmasının ardından söz alarak, Genel Kurul'da milletin gündeminin de konuşulması gerektiğini söyledi. Kılıç'a, ''Sayın Hocam, sizi Karslılar da dinliyor, o çayırlar da bomboş. Vatandaşı ikna edersin ama Allah'ı kolay kolay edemezsin'' diye seslenen Şandır, ''Kurbanlık hayvan ilk defa sizin döneminizde ithal edildi. Bu utanç size yeter'' ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada, MHP'nin grup önerisi kabul edilmedi.

Bu arada, TBMM Genel Kurulu'nda ele alınan, BDP'nin, ''Doğal afet yönetim politikasının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis araştırması açılması'' istemini içeren önergenin bugün gündeme alınmasına ilişkin grup önerisi de reddedildi. AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler