23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,976
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,1791
 • İstanbul23 °C
 • Ankara26 °C
 • İzmir30 °C
 • Konya24 °C
 • Adana29 °C
 • Antalya29 °C
 • Diyarbakır34 °C
 • Bursa27 °C
 • Kayseri28 °C
 • Kocaeli21 °C
 • Şanlıurfa35 °C
 • Gaziantep30 °C
 • İçel29 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu ülkeyi Pensilvanya'da çiftlikte oturup fitne üretenler yönetmiyor
Başbakan Recep Tayyip Erdığan Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen "Kadın ve Demokrasi Buluşması" programında konuştu.
Bu ülkeyi Pensilvanya'da çiftlikte oturup fitne üretenler yönetmiyor
08 Mart 2014 / 14:51 Güncelleme: 08 Mart 2014 / 15:35

Başbakan Erdoğan, "Türkiye'nin ve tüm dünyanın kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum. Onurluca ayakta kalan Somalili kadınları, Myanmar'ın mazlum kadınlarını, Suriye'nin yiğit kadınlarını selamlıyorum. Tüm Suriyeli kadınlara sesleniyorum; Türkiye hep yanınızda oldu hem yanınızda olacak, bunu böyle biliniz. Şehitlerimizin mübarek annelerinin ellerini öpüyorum, şehitlerimizin dul eşlerini ve yetim kızlarını selamlıyorum" dedi.

"Sandığı kaçırmak isteyenler var"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "67 yıl önce olduğu gibi bugün de sandığı kaçırmak, gasp etmek isteyenler var. 67 yıl önce olduğu gibi bugün de sandığı ortadan kaldırmak isteyenler var. Dün olduğu gibi sandıktan umudunu kesip, sandık dışı yollara tevessül edenler var. İşte bunların karşısında hanım kardeşlerimin duracağına inancım var" dedi.

"Menderes'e ne yaptılarsa bize de aynısını yapmak istiyorlar!"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Unutmayın, merhum Menderes'e ne yaptılarsa bugün de bize aynısını yapmak istiyorlar. Açık söylüyorum, beyhude çaba içindeler. Hiç bir şey elde edemeyecekler. Bugün bu millet Menderes'i kalbine gümdü, Menderes'i başının tacı yaptı, bu milet bir kez daha sandığı vermez, iradesini çaldırmaz. Bir kez daha asla Başbakanı'nı, bakanlarını, belediye başkanlarını sahipsiz bırakmaz. O gün zorbalıkla silahla hapisle sıkıyönetimle milleti sindirdiler. Ama bugün bu millet, demokrasiden, milli iradeden, büyük Türkiye hedeflerinden asla taviz vermez. İhaneti asla ve asla cevapsız bırakmaz" dedi.

"Hiçbirisi ülkenin dirliğini, birliğini bozamaz"

Başbakan Erdoğan, "Hiç kimsenin bu vatan toprakları üzerinde ameliyat yapmasına müsaade etmeyiz. Ne kasetler, ne montajlar, ne iftiralar hiç birisi bu ülkenin birliğini, dirliğini bozamaz, buna asla göz yummayız" dedi.

Skandalın boyutu tam bilinmiyor

Başbakan Erdoğan, "Son 2 yıl içinde Türkiye'de 509 bin 516 kişinin telefonları dinlenmiş. Bunların ne kadarının hukuki, ne kadarının keyfi dinlendiği bilinmiyor. İşte bu paraleller, bu hainler kayıtları sildikleri için izleri yok. İzleri yok ettikleri için de skandalın boyutları şimdilik tam bilinmiyor" dedi

"Bunun hesabı sorulacaktır"

Başbakan Erdoğan, "İngiltere'de bazı gazeteciler dinleme yaptılar. Bunu yayınladılar. Hukuk karşısında hepsi bunun hesabını verdiler. Amerika'da ulusal güvenliği tehdit edecek yayınlar yapanlar, mesajlar atanlar, devlet sırlarını açıklayanlar bunun hesabını ağır verdiler. Çünkü bu casusluktur ve bu casusluğun hesabı çok ağırdır. Hiç merak etmeyin Türkiye'de de bunun hesabı sorulacaktır" dedi.

 

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Annenin bırakın elini öpmeyi onun ayaklarının altı öpülür, bizim dinimizde cennet annelerin ayaklarının altında

- Şurası ihmal ediliyor. Kadın varsa demokrasi var. Sandık milli iradenin tecelli ettiği yerdir

-  Meydanları görünce ne diyorlar: montaj, dublaj. CHP Genel Başkanı 'taşıma' diyor, medya çamur atıyor.

- 18. mitingimizi yaptık, hiç böyle kalabalık heyecan görmedim. Malatya zirve yaptı. Millet başbakanına sahip çıkıyor

- CHP Genel Başkanı başörtüsü meselesini biz çözdük diyor. Buna kargalar bile güler. Akşam başka sabah başka konuşuyor

- Bu ülkeyi Pensilvanya'da çiftlikte oturup fitne üretenler yönetmiyor. Bu ülkeyi her zaman millet yönetiyor yönetecek

- Şahsıma, eşime, kızlarıma beddua ettiriyorlar. Kızlar 'Bizi bedduaya katılmadığımız için yurttan atıyorlar' diyorlar. Sizi atıyorlarsa yurtlar var oralar yetmiyorsa otellere sosyal konutlara yerleştireceğiz çünkü böyle zulüm görülmedi

- İstediğin hakareti yapacaksın bundan daha büyük özgürlük olur mu? 22 gün sonra seçim var, buyurun diktatörü devirin.

- Sen nasıl siyasetçisin benim çıtamı kendine örnek alıyorsun. Çalış senin de olsun

uyan sabah oldu
 // mtn dgrmnci
keşke bunları 10 yıl öncede söyleye bilseydin ayakda uyuyan başbakan geçti bolun pazarı sür eşeği niğdeye yolsuzluklarla mücadele edeceğim dedin eski hükümetleri yerden yere vurdun allah dedin bir dedin bizi inandırdın ama yolsuzlukların danis kasını yaptın veya göz yumdun yeni kanunlar çıkardın hırsızlığın önünü açtın bundan böyle ben sana güvenmiyorum artık...
09 Mart 2014 Pazar 11:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler