YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bu ülkenin sorunlarını en iyi çözen parti CHP'
'Bu ülkenin sorunlarını en iyi çözen parti CHP'
22 Ekim 2015 16:18
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Oyumuzun yükseldiğini görüyorum. Bundan ötürü son derece mutluyum. Sonunda her vatandaşın şunu görmesi lazım, bu ülkenin sorunlarını en iyi çözen parti CHP'dir" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Adıyaman'da, Mimar Sinan Mahallesi'ndeki esnafı ziyaret etti, bir kıraathanede vatandaşlarla sohbet etti. 

Kılıçdaroğlu, gazetecilerin, "Adıyaman'ın terör örgütü DAEŞ ile anılmasıyla" ilgili sorusuna, kentin bu şekilde bilinmesinin kendisini de rahatsız ettiğini söyledi. 

Adıyaman'ın huzurlu bir kent olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, yerlisi ve yabancısıyla olağanüstü tarihe sahip şehre bu durumun yakışmadığını belirtti.

Hükümete, "yanlış yapıyorsunuz, şu veya bu şekilde taraf olursanız, öyle bir konuma kendinizi sürüklerseniz, Ortadoğu bataklığından çıkamazsınız" dediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Geldiğimiz noktada bu terör sadece burada, Diyarbakır'da değil, Ankara'da da var. Başka yerlerde de var. Bu bizi ve insanları endişelendiriyor. İnsanlar gelecek açısından daha karamsar olmaya başladı, bu doğru değil" diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu, seçim anketleriyle ilgili bir diğer soruya, bu konuda yapılan çalışmaları takip ettiklerini dile getirdi.

Parti olarak anket yaptırmadıklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Oyumuzun yükseldiğini görüyorum. Bundan ötürü son derece mutluyum. Sonunda her vatandaşın şunu görmesi lazım, bu ülkenin sorunlarını en iyi çözen parti CHP'dir" ifadesini kullandı.

"Siyasetin konusu toplumu bölmek, kavga çıkarmak değil"

Kılıçdaroğlu, partisinin Besni ilçesindeki seçim bürosu önünde yaptığı konuşmada da 1 Kasım seçimlerinin diğer benzemediğini bildirdi.

Kılıçdaroğlu, herkesin başının üstünde yerinin olduğunu belirterek, "Siyasetin konusu toplumu bölmek, kavga çıkarmak, gerginlik yaratmak, köşeyi dönmek, vatandaşa yalan söylemek değildir. Siyasetin konusu bakkal Mehmet efendi geçinemiyor mu, derdi mi var, onun derdini çözmektir. Vatandaşın çocuğu işsizse siyasetin konusu ona iş bulmaktır. 13 yıldır iktidardalar, 'biz işsizliği böyle çözeceğiz' diye ağızlarına alıyorlar mı. Eğer bir evde bir işsiz varsa o evde huzur yoktur" dedi.

Daha sonra Gölbaşı ilçesine geçen Kılıçdaroğlu, partisinin seçim irtibat bürosu önündeki vatandaşlarla görüştü ardından teyzesi vefat eden Belediye Başkanı Yusuf Özdemir'e taziye ziyaretinde bulundu

...
 // Yahya RAMİ
Eğer CHP kendisini tasfiye edip "sine-i millete" dönse ülkemizdeki sorunların tamamı değilsede tamamına yakını kendiliğinden çözülmüş olur!!...
22 Ekim 2015 19:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler