YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu ülkenin sahibi CHP'dir
Bu ülkenin sahibi CHP'dir
14 Mayıs 2013 16:25
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Türkiye'nin sahibinin CHP olduğunu iddia etti.

Denizli İl Başkanlığı binasında partililerle biraraya gelen Tekin, basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki konuları değerlendirdi.

Türkiye'nin otoriter bir döneme girdiğini herkesin görmesi gerektiğini söyleyen Tekin, "Neredeyse her şeye karar veren tek kişinin olduğu ülke haline geliyoruz. Parlamento'nun ne yapıp yapmayacağına, yargı mensuplarının nasıl karar verip vermeyeceğine, nerede miting olup olmayacağına, kiminle nasıl bir planlama yapılıp yapılmayacağına, nerede cami yapılıp yapılmayacağına, kimin ne içip içmeyeceğine tek kişi karar veriyor. O da padişahım yaşa Sayın Tayyip Erdoğan." dedi.

"Bu ülkenin sahibi CHP'dir"

Taksim'de bir çukuru korumak için onlarca mobese kamerası koyulduğunu ileri süren Genel Başkan Yardımcısı Tekin, "CHP'nin milletvekillerine, sendikacılara gaz sıkmak için şehrin dört tarafına mobese kamera sistemi koyacaksınız.

En stratejik, en kritik savaşın olduğu bölgede mobese sistemleriniz çalışmayacak, karartılmış olacak. Bunu kabul etmek mümkün değil. Basını susturabilirsiniz, televizyonları karartabilirsiniz ama unutmayın ki bu ülkenin sahipleri var. Bu ülkenin sahibi de CHP'dir. CHP bundan sonra 24 saat sokaklarda olacak. Nerede sorun varsa, nerede mağduriyet varsa biz orada olacağız." diye konuştu.

"Bu çerçevede soru sorun"

Gazetecilere, kendisine özellikle Reyhanlı'daki olaylarla ilgili sorular sormasını isteyen Gürsel Tekin, "Demokrasiyle ilgili sorularınız varsa kısıtlanmış, yasaklanmış özgürlüklerle ilgili soru varsa bunlara cevap vermek istiyorum.

12 Eylül dahil olmak üzere televizyonlarınız karartılmadı. 12 Eylül döneminde gazetelerinize yasak getirilmedi. Mümkünse bu çerçevede soru sorarsanız, cevap vermek istiyorum. Bunu hangi vicdan kabul edebilir?

Siz Taksim'de bir çukuru korumak için onlarca mobese sistemi kuracaksınız, bütün feryatlarımıza rağmen Reyhanlı'da önlem almayacaksınız. Reyhanlı'da bütün mobese sistemlerini karartacaksınız, bu kabul edilebilir mi? Bu ne vicdansızlıktır? Bu ne Allah'sızlıktır? Kim buna cevap verecek? 'Nasıl olsa televizyonlarda, gazetelerde seslerini kesmişiz, istediğimizi söyleriz.' Bu anlayışı kabul etmek mümkün olabilir mi?" şeklinde konuştu.

 

CİHAN

13:12
 // Sol papucumun sahibi
Kafaya bak! Hala kendini koltuğun sahibi ev kedisi sanıyorlar. Olsa olsa, terliğimin sol tekinin sahibi olurlarlar ama onuda mal etmem onlara....
15 Mayıs 2013 13:12
13:10
 // hak etmek
Ülke sahipliğini hak etmek gerekir. Bölücü, yikici, marksist, komünist örgütlere destek olarak bu ülkenin sahibi olunmaz. Ilk önce bu ülke insaninin milli ve inanç değerlerine saygili olacaksin. Mensup olduğun milletin kültür ve geleneklerine bağli olacaksin....
15 Mayıs 2013 13:10
Toprak ancak toprak icin kan dökenindir
 // Oruc
Sizler Canakkale de kimlerin niye kan döktügünü unutmusa benziyosunuz, o zamanlardan ders cikardik, artik halki sömürmekten baska is yapmayan siyasilere kimse oy vermez, ancak her zaman cebini doldurgunuz kitapsizlardan oy alirsiniz . Zaten CHP Türkiye de müslümanlara zulum ve eziyetten baska ne verdiki, sadece kanini emdi, Türkiye babanizin mali degil, bu saatten sonra yapacaklarinizi Hatay da gördük milleti kiskirtip hükümeti yikmaya calismak, sizlere nedesem azdir !...
15 Mayıs 2013 Çarşamba 03:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler