YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu ülkenin çocukları ile oynanmasın"
"Bu ülkenin çocukları ile oynanmasın"
14 Kasım 2013 12:34
MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu, dershanelerin kapatılması durumunda farklı sistemlerin ortaya çıkabileceğini söyledi. Topçu, "Sayın bakana rica ediyoruz, bu ülkenin çocukları ile gençliği ile eğitim sistemi ile oynanmasın." dedi.

TBMM’ye dershaneler konusunda araştırma önergesi veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu, dershanelerin kapatılması konusunda hazırlanan taslağı değerlendirdi.

AK Parti’nin 11 yıllık iktidarında en büyük tahbiratı eğitimde yaptığını belirten Topçu, "5 tane bakan değişti, her gelen bakanda ayrı eğitim sistemleri uygunlandı. Burada bir samimiyetsizlik görüyoruz.

Aslında bu Türkiye’nin temel sorunu olduğu için bunu MHP olarak araştırma önergesi ile gündeme getirdik. Eğitimin bu kadar sorunu varken onlarla uğraşma yerine onlara çözüm üretme yerine dershaneleri gündeme almasını samimiyetsizlik olarak ele alıyoruz. Atanamayan gençlerimiz var, yöneticiler sorun.

Özellikle dershaneleri konu yapıyorsunuz. Kapatacağız diye bir yerlere mesaj gönderiyorsunuz. Siz eğitimin sorununu çözmek istiyorsanız, dershaneleri ortaya çıkaran sebeplere bakmanız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Taslaktan haberi olmadığını belirten Topçu, "Yeni bir taslak hazırlanıyormuş biz de basından okuduğumuz kadarıyla. Eğer bir uzlaşı içinde bu problemi çözecekse tehditle cezai müeyyidelerle değil Türk milletinin uzlaşısını oluşturacak şekilde bu alanın uzmanları akademisyenler ile bir uzlaşı içinde ortaya çıkan nedenleri ortadan kaldırıp ona göre bir çözüm üretmeleri gerekiyor.

Yoksa asarak keserek bunları kaldırarak bu iş olmaz. Dershaneleri kaldırırsınız, bir başka tampon kurum şey olur. Toplum boşluk kaldırmaz. Eğitim sistemindeki kalitesizliği öyle bir kartopu haline dönüştürdünüz ki, siz dershaneleri resmi olarak kapatırsınız ama tekrar kendi içindenn farklı sistemler çıkar.

Sayın bakana rica ediyoruz, bu ülkenin çocukları ile gençliği ile eğitim sistemi ile oynanmasın. Dershanelerin yerleşim yerlerine göre fiyat belirlediğini görüyoruz. Bir ailenin de umudu çocukları. Çocuklarına iyi bir eğitim sunabilmek." şeklinde konuştu.

 

CİHAN

Etiketler:
zengine her yer dersane ya gariban
 // mehmet oz
Tasari sadece dersaneleri degil bedava egitim veren okuma salonlarinida kapsiyor yani herkese yasak buda dogudaki gariban yine tek basina zengin ozel okulla farki acacak...
14 Kasım 2013 Perşembe 20:21
14:33
 // EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ
Bu ülkenin fakir çocuklarını da çöp tenekesine atalım öyle mi? İyi o zaman, paran olduğu kadar zekisin, fakir isen, cahil kal. Parası olan öğrenci ile olmayan öğrenci arasındaki haksız rekabetin kalkmasını istiyorsak, özel dershaneler kaldırılmalıdır. Ha aklıma geldi, tabelasına ''dershane'' yerine ''dersane'' yazan özel okul'un olduğunu da, bu gözler gördü....
14 Kasım 2013 14:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler