YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu türkü Erdoğan'ı hüzünlendirdi İZLEYİN
Bir yarışma programında yarışan iki özürlü kardeş Erdoğan'ın konugu oldular
Bu türkü Erdoğan'ı hüzünlendirdi İZLEYİN
29 Mayıs 2009 / 14:49 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Çocuklar Erdoğan'ı hüzünlendirdi
Bir yarışma programında yarışan iki özürlü kardeş Erdoğan'ın konuğu oldular. Söyledikleri türküyle de Erdoğan'a duygu dolu anlar yaşattılar.. İşte o anlar:   


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özel bir televizyon kanalında müzik yarışmasına katılan görme engelli Ömer ve Mizgin Taşdemir kardeşleri ve ailelerini kabul etti. Erdoğan'ın, Taşdemir kardeşlerin 'Bir Çift Turna' türküsünü dinlerken çok etkilendiği görüldü.


Başbakan Erdoğan, özürlü yarışmacı Taşdemir kardeşlerle Başbakanlık Resmi Konut'ta yaklaşık 1,5 saat görüştü. Görüşmeye Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf da katıldı. Ömer ve Mizgin Taşdemir kardeşler, kabulde Başbakan Erdoğan için 'Bir Çift Turna' türküsünü söyledi. Aynı zamanda bağlama da çalan kardeşlerden Ömer Taşdemir, önce bağlamayı akord etti.


ÇOCUKLAR ERDOĞAN'I BÖYLE HÜZÜNLENDİRDİ


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN
Çocuklarla ve ailesiyle bir süre sohbet eden Başbakan Erdoğan, daha sonra Taşdemir kardeşlerin türkülerini büyük bir dikkatle dinledi. Türkülerden çok etkilenen Erdoğan, Taşdemir kardeşleri alkışladı. Başbakan Erdoğan'ın, Taşdemir kardeşlere mp3 çalar ve diz üstü bilgisayar hediye ettiği bildirildi.


Taşdemir kardeşlerin Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'dan görme engellilerin eğitimi için kabartmalı kitap ve test konusunda destek istedikleri öğrenildi.


Başbakan Erdoğan'ın Taşdemir kardeşleri bir televizyon yarışmasında izlediği ve çok duyulandığı, daha sonra da Resmi Konut'a davet ettiği belirtildi.(CİHAN)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler