YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bu Türkiye'nin ayıbıdır'
'Bu Türkiye'nin ayıbıdır'
12 Temmuz 2012 14:52
BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, tutuklu milletvekillerinin durumuna ilişkin, ''Bu Türkiye'nin ayıbıdır. Bu ayıp AK Parti'nin alnında kara bir leke olarak asılı durmaya devam ediyor'' dedi.

Kaplan ve Mardin Milletvekili Erol Dora, Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan BDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ile BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım'ı ziyaret etti.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Kaplan, milletin iradesinin cezaevinde olduğunu, iktidarın bu haksızlığa göz yumduğunu savundu.

Milletvekilleri ile ülke sorunlarını konuştuklarını ifade eden Kaplan, şöyle konuştu:

''Cezaevinde yaşadıkları sıkıntılar var. 2 milletvekili ile kapalı görüş yaptım. 2 milletvekiline, 'açık görüş yapamazsınız' diye disiplin cezası vermişler. Bu kadar terazi şaşmış. Milletvekiline disiplin cezası uygulanır mı  Milletvekili tepki gösterir, eleştirir, görüş bildirir. Çünkü milletin iradesidir. Bu Türkiye'nin ayıbıdır. Bu ayıp AK Parti'nin alnında kara bir leke olarak asılı durmaya devam ediyor.''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Niye tutuklu vekil gösterdiniz'' sözlerine de değerlendiren Kaplan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da 2002 seçimlerinde yasaklı olduğunu hatırlattı. AA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler