YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu teknoloji sadece onlarda var
Bu teknoloji sadece onlarda var
Bu teknoloji sadece onlarda var
30 Mayıs 2008 / 09:00 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

CHP lideri Deniz Baykal, Önder Sav'ın dinlenilmesine ilişkin iddialar için yine çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Baykal'a göre bu teknoloji yalnızca onlarda var.


Baykal, çeşitli açılışlara katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde düzenlediği basın toplantısında, dinleme olaylarıyla ilgili bir soru üzerine şunları söyledi:


BU TEKNİK GÜVENLİK GÜÇLERİNDE VAR


''Ritmik araçlarla binanın dışından izlenmiş olduğu anlaşıldı. Bu tabii çok ileri bir teknikle dinlemeyi gösteriyor. Bu tekniği Türkiye'de kullanma imkanına sahip sadece devletin güvenlik güçleridir. Devletin güvenlik güçleri dışında herhangi bir kesimin bu teknolojik araçları bulundurması suçtur. Alması satması yasaktır. Bu sadece devletin güvenlik güçlerinin elinde olan ve son zamanlarda özellikle takviye edilmiş olan çok karmaşık, çok ileri, çok modern dışarıdan ortam dinlemeye yönelik bir teknolojinin bu olayda kullanıldığını gösteriyor.


Bu ortamda çok doğal olarak hepimiz devletin güvenlik güçlerinin böyle bir olayın içinde yer almış olması ihtimalini önemsedik, ciddiye aldık. Çünkü kısa bir süre önce Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili'nin yaşadığı olay ortada.''

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler