YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu tablo, TBMM'ye yakışmayanların oluşturduğu tablodur
Bu tablo, TBMM'ye yakışmayanların oluşturduğu tablodur
24 Ocak 2014 13:14
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM Genel Kurulu'ndaki kavgaya ilişkin, "Bu tablo, TBMM'ye yakışmayan bir tablo olduğu kadar, TBMM'ye yakışmayanların oluşturduğu bir tablodur" dedi.

Oktay Vural, partisinin İzmir Teşkilatı'nda düzenlediği basın toplantısında, dün TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan kavgaya değinerek, yaşananların utanç verici olduğunu söyledi.

Olayı kesinlikle kabul etmediğini ifade eden Vural, "Utanç verici bir tablodur. Maalesef rüşvet ve yolsuzluğu anlatamayanlar, hesabını veremeyenler, savcı ve polisleri sürgüne tabi tutmakla kalmayıp, aynı zamanda yumrukla ve ceberut devlet anlayışıyla yıldırmaya çalışmışlardır. Bu utanç verici bir tablodur, Türkiye'de dikta özleminin giderek gerçekleşmeye başlandığını ortaya koyuyor. Bu bir acizliktir, bu millete hesap vermekten kaçanlar zorbalıkla susturmaya çalışıyorlar. Elindeki güçle polisleri ve savcıları susturmak isteyenler, sorumluluğu paralel devlet gibi hayali yapılanmalara bırakanlar Meclis'te de milletin sesini yumrukla susturmaya çalışıyor. Bu tablolar gerçekten yakışmıyor. Bu tablo, TBMM'ye yakışmayan bir tablo olduğu kadar, TBMM'ye yakışmayanların oluşturduğu bir tablodur" diye konuştu.

Vural, dinlemelere ilişkin yaptığı değerlendirmede ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkeyi dinlediğini öne sürerek, "Biz kendimizi nasıl koruyacağız Recep Tayyip Erdoğan'dan, sorun orada zaten. Türkiye'yi dinleyen de odur. Ben buradan sesleniyorum, 'ey sayın Başbakan, sen değil misin, Balgat'ı merak edip takip ettiğini söyleyen ' Türkiye'de bütün izlemeler ve dinlemelerin hepsinin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır. Dinleme ve izleme ekibini oluşturan da odur. Dolayısıyla Başbakan giderek yerin altına kadar inecek galiba" ifadelerini kullandı.

"Adeta iş başında bir yalan ve talan çetesi vardır"

Türkiye'de her gün yeni bir kasetin ortaya çıktığını belirten Oktay Vural, 17 Aralık'ta başlayan operasyonların ardından her gün ülkenin farklı bir yerinden yolsuzluk kasetinin çıktığını savundu.

Vural, AK Parti iktidarının milletin malını kullandığını iddia ederek, şöyle konuştu:

"Beytülmal, garip gureba hakkı demeden, ekolojik bölge, yeşil alan demeden bırakın insanlığı, börtü böceğin canına bile kast ederek hazine arazilerini yandaşlara, kayınpeder, enişte ve bacanaklara talan ettirmişlerdir. Adeta iş başında bir yalan ve talan çetesi vardır. Öyle ki bunlar milletin malını, yetimin hakkını yandaşa talan ettirirken bunun nasıl yapılacağının yolunu ve yöntemini öğreterek hırsıza yol göstermişlerdir.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve yolsuzluk çetesi, rant izni vermeyen hakim ve savcılara savaş açmıştır. Erdoğan ve ekibi hakim ve savcılardan kurtulmak içinde paralel devlet yapılanması adlı bir örgüt icat etmiştir, hükümet adeta paranoyaklar topluluğu haline gelmiştir. Yakında kuraklığın sebebini de bu paralel yapılanmaya bağlarlarsa şaşırmayacağız."

MHP'ye katılımın her geçen gün arttığını söyleyen Vural, konuşmasının sonunda partiye katılanlara rozet taktı.

Bu arada Vural, İzmir'de çevre kirliliğinin bulunduğunu dile getirerek, partililere burunlarına mandal takmasını tavsiye etti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler