YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu sürecin ismi çözülmedir"
"Bu sürecin ismi çözülmedir"
13 Nisan 2013 11:30
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, çözüm sürecine ilişkin, "Bu sürecin ismi çözümdür, fakat aslı çözülmedir" dedi.

Büyükataman, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin zor günler geçirdiğini, milli kimliğin erozyona uğratıldığını savundu.

MHP'nin, Türk milletinin birliğinin teminatı olduğuna işaret eden Büyükataman, "Bursa'da düzenlenen, Milli Değerleri Koru ve Yaşat temalı açık hava toplantısında yapılan ihtar yerini bulmuş, art niyetlilere geri adım attırılmıştır" dedi.

Açık hava toplantılarının ikincisinin İzmir'de düzenleneceğini ifade eden Büyükataman, şöyle konuştu:

"Türk'ün istiklaline sahip çıkma kararlılığının timsali olan, Hasan Tahsin'in düşmana ilk kurşunu attığı İzmir'de, Türk İzmirimizde, Müslüman İzmirimizde 'Bayrak Mitingi' düzenleyeceğiz. İzmir'i 'Gavur' diyerek suçlayan gafiller, bu kutlu vatan parçasının Türk mü gavur mu olduğunu meydanlardan yükselen milli kararlılık beyanlarıyla tekrar işitmek durumunda kalacaklardır. İzmir'deki bayrak mitinginde, Türkiye'yi bölmek isteyen mihraklara karşı bayrak nöbetinin MHP'de olduğu, bu uğurda milletimizin her ferdinin kanlarını ve canlarını feda etmeye hazır olduğu bir kere daha ilan edilecektir."

"Akil insanlar neyi çözecek?"

Büyükataman, MHP'nin terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile görüştüğüne ilişkin spekülasyonlar yapıldığını, buna karşın MHP'nin konuya ilişkin açıklamalarının medyada yer almadığını savundu.

MHP'nin çözüm sürecine ilişkin tutumunun, doğru anlaşılması gerektiğine dikkati çeken Büyükataman, şunları kaydetti:

"Bu sürecin ismi çözümdür, fakat aslı çözülmedir. MHP, PKK ile pazarlığa karşıdır. MHP, vatandaşlarımızın bir bölümünün Türk milleti içinden çekilip alınmasına, milletin parçalanmasına karşıdır. MHP, analar ağlamasın diye teröre darbe indirmiştir. 63 kişiden oluşan Akil İnsanlar Heyeti, neyi çözecek, neyin sürecini kabullendirmeye neleri anlatacaktır? Bu, sözde 63 akil insan, çözüm olarak neyi önerecek, barış olarak neyi sunacaktır? Türk milleti sabırlıdır. Neye, nereye kadar tahammül edeceğini bilir. Ancak o tahammül sınırı aşılırsa ne olacağını da hiç kimse tahayyül edemez."

Büyükataman, gazetecilerin, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun "muhalefet partilerinin güneydoğu illerindeki oy oranlarının düşük olduğu" açıklamasına ilişkin yorumunun sorması üzerine, şunları söyledi:

"Bu açıklamalara gülüp geçmek lazım, cevap vermeye değer değil. Vatan, bayrak sevgisi ile alay etmeye çalışan, bu mücadeleyi hafife almaya gayret sarf edecek açıklamalarla zaman zaman karşılaşıyoruz. Bursa mitinginde vatandaşlarımız tek yürek oldu. Ne yaparlarsa yapsınlar milletimizi, götürmek istedikleri sıkıntılı süreçte yanlarında bulamayacaklar. İzmirli bir kez daha onlarla ilgili hassasiyetini ortaya koyarak, Osmanlı tokadını atacaktır."

Akil İnsanlar Heyeti'nin İzmir'de temaslarda bulunacağının hatırlatılması üzerine Büyükataman, çalışmaların vatandaş vicdanında karşılığı olmadığının zaman içinde görüleceğini dile getirdi.

Toplantıya, MHP Genel Başkan Yardımcıları Sadir Durmaz, Semih Yalçın, Emin Haluk Ayhan, Atila Kaya, Mevlüt Karakaya ile Oktay Öztürk de katıldı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler